Dzis jest 01.12.2023, imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 października 2023 09:57

26 września 2023r. w obchodach Europejskiego Dnia Języków udział wzięli uczniowie z klas: 4 LG, 1THT, 2LG, 2LGF i 1 EK. Uczestnicy spotkania w auli szkolnej mieli okazję wysłuchać prezentacji p. Justyny Pięty na temat różnorodności języków europejskich, odmian oraz stopnia popularności wybranych języków. Nie zabrakło również ciekawostek z zakresu tego tematu. Młodzież miała możliwość sprawdzenia swojej znajomości różnych obcych słów podczas quizu językowego prowadzonego przez p. Agnieszkę Przypek. Wyróżnienia w tej części wydarzenia otrzymali: Dominika Klacza, Mykola Kovtun oraz Zuzanna Kędzior.


Organizatorki imprezy nie zapomniały o naszym pięknym języku ojczystym, który także zalicza się do grupy języków europejskich. W tym dniu nagrodzone zostały osoby, które uzyskały najlepszy wynik w szkolnym dyktandzie ortograficznym z języka polskiego przeprowadzonym przez p. Małgorzatę Bieniasz.


I miejsce zdobyła Dagmara Totoń kl. 4EK,
II - Klaudia Kocaba kl. 5LG,
III - Zuzanna Skiba kl. 1F.


Wyróżnienia przyznano uczniom:
Julia Bełch kl. 3PW4, Patryk Jezior kl. 1ORB, Patrycja Krzemień kl. 3LG, Jakub Kuraś kl. 2EK, Katarzyna Ożóg kl. 5EK, Klaudia Przywara kl. 4EK, Weronika Śledziona kl. 1HT.

 

tn_IMG_2888_wynik
tn_IMG_2913_wynik
tn_IMG_2916_wynik
tn_IMG_2917_wynik
tn_IMG_2923_wynik
1/5 


Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Dnia Języków w przyszłym roku.

Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2023 10:05
 
Trenuj z Wojskiem sam i w grupie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 października 2023 09:17

Trenuj z Wojskiem sam i w grupie.

 

Wykorzystując wrześniową, słoneczną aurę oraz gościnność rzeszowskiej jednostki wojskowej, uczniowie naszej szkoły mieli okazję do wzięcia udziału w specjalistycznym szkoleniu, w ramach ogólnopolskiego programu Trenuj z Wojskiem sam i w grupie.
Program przeznaczony jest dla cywilów w wieku od 15 do 65 lat, ze szczególnym uwzględnieniem szkolnych klas mundurowych, jakie właśnie mamy w naszej szkole.
Z 23-osobowej grupy zainteresowanych wspomnianymi zajęciami, w większości byli to uczniowie klasy 1OPW oraz 2,3,4 PW, jak również 2 uczniów kl. 2PR. Całą grupą opiekowali się nauczyciele ZS Natalia Paryś i Bartłomiej Wiktor, którzy również wzięli czynny udział w szkoleniu.


Wraz z innymi uczestnikami przedstawiciela naszej szkoły przez cały sobotni dzień wykonywali podstawowe, aczkolwiek wcale niełatwe ćwiczenia szkolenia wojskowego pod bacznym okiem instruktorów 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Ogółem w zajęciach brało udział około 120 osób, w bardzo różnym wieku, podzielonych na kilka 12-15 osobowych grup. Wśród zadań które należało zaliczyć w celu ukończenia szkolenia z wynikiem pozytywnym były: rzut granatem do celu (oczywiście szkoleniowym, niewybuchowym), postawa strzelecka i posługiwanie się bronią długą, elementy samoobrony i walki wręcz, reagowanie na sygnały alarmowe w czasie walki, w tym odnalezienie i udanie się do schronu, udzielanie pomocy medycznej pod ostrzałem wroga, atak na przeciwnika i wycofywanie się z pola walki w szyku wojskowym tzw. ósemkowym, czy wreszcie podstawy wojskowego surwiwalu, tzn. zasad przetrwania w trudnych warunkach i terenie. Największym zainteresowaniem cieszyła się wspinaczka, na specjalnie do tego celu przygotowanych ściankach o rożnej wysokości i trudności, a także zjazd na tyrolce.
Uczestnicy kursu wykonywali poszczególne zadania z dużym zaangażowaniem i determinacją, ciekawi nowych wyzwań. Wszyscy ukończyli szkolenie z&nbspwynikiem więcej niż pozytywnym, uzyskując stosowne certyfikaty.

Strudzeni i zadowoleni, jak również nakarmieni tradycyjną żołnierską grochówką, uczniowie naszej szkoły bezpiecznie powrócili do domów.

 

tn_wojsko
tn_wojsko1
tn_wojsko2
1/3 


Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2023 09:46
 
Ekopracownia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 września 2023 11:07


Wycieczka do Magurskiego Parku Narodowego i na Górę Cergową

 


W Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach w latach 2023/2024 jest realizowany projekt „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej prowadzonego przez WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W RZESZOWIE.

Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska wśród młodzieży oraz ich opiekunów z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego.


Cele szczegółowe to:

  • -podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, upowszechnianie wiedzy, kształtowanie postaw proekologicznych młodzieży w zakresie tematyki zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej;
  • -umożliwienie lepszego zrozumienia zagadnień ochrony środowiska uczniom ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi oraz młodzieży szczególnie uzdolnionej w zakresie przedmiotów przyrodniczych.W ramach tego projektu została zorganizowana wycieczka do Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej i do Rezerwatu Przyrody na Górze Cergowej w dniu 21 września 2023 roku. W wycieczce wzięło udział 44 uczniów technikum i liceum ZS (z klasy 1PR, 1 EK, 2 EK, 2 LG, 3 LG, 3 RBM, 4 FH, 5 BO, 2 PW4) oraz opiekunowie p. Renata Kopala, p. Katarzyna Nieroda i p. Katarzyna Piękoś. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z takimi formami ochrony przyrody jak: parki narodowe, rezerwaty przyrody i ochrona gatunkowa.


tn_10_wynik
tn_1_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_6_wynik
tn_7_wynik
tn_8_wynik
tn_9_wynik
1/9 


Poprawiony: środa, 27 września 2023 11:24
Więcej…
 
„Sprzątanie świata” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 września 2023 19:42

Akcja „Sprzątanie świata” – 2023

 

 

Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach biorą udział w akcji „sprzątania świata”. W tym roku akcja obyła się 15 września pod hasłem: „SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI”.


czytaj całość


 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
1/4 


Poprawiony: środa, 27 września 2023 10:59
 
Zawody strzeleckie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 września 2023 19:28

Nasi strzelcy z klas wojskowych najlepsi!

 

I mamy sukces na skalę województwa! Reprezentanci naszych klas mundurowych zostali Mistrzami w strzelectwie.
W dniu 21 września 2023 roku reprezentacja naszych klas mundurowych w składzie: Magdalena Grabowy, Eryk Niemiec i Norbert Ochab zdobyła mistrzostwo w eliminacjach wojewódzkich do "Mistrzostw Polski w Strzelaniu” klas wojskowych, które odbyły się Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie a zostały zorganizowane przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji w Rzeszowie.


Nasi uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia strzeleckiego dzięki możliwości regularnych treningów pod czujnym okiem Jerzego Harchuta na Wirtualnej Strzelnicy Laserowej, która jest dostępna w Zespole Szkół. W rywalizacji udział wzięło 15. reprezentacji ze szkół z klasami wojskowymi z całego województwa podkarpackiego. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy podjęcia wyzwania w rywalizacji strzeleckiej.
Zwycięzcom, życzymy powodzenia na “Strzeleckich Mistrzostwach Polski” klas wojskowych, na których będą reprezentować województwo podkarpackie.
BRAWO!

 


Poprawiony: wtorek, 26 września 2023 19:37
 
Śladami historii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 23 września 2023 09:58

Śladami historii zawędrowaliśmy pieszo do Pustkowa.

 

Korzystając z pięknej jesiennej pogody w dniu 21.09.2023 dwie klasy pierwsze: I OPW i I THT wyruszyły na rajd z Ropczyc do Pustkowa.
Podczas pieszej wędrówki uczniowie mieli możliwość poznać się wzajemnie i porozmawiać. Zapoznali się również z walorami turystycznymi i historycznymi naszej Małej Ojczyzny.
Po 12 km marszu udało się osiągnąć cel – zwiedziliśmy Ekspozycję Dydaktyczno_Historyczną oraz Górę Śmierci – miejsca przypominające o istniejącym tu w czasie II wojny światowej obozie pracy przymusowej dla więźniów i jeńców wojennych.
Poznaliśmy historię obozu i jego ofiar – co w miesiącu upamiętniającym wybuch II wojny światowej nabiera dodatkowej wartości. Młodzi ludzie w takich miejscach mogą „dotknąć” tamtych wydarzeń ku przestrodze – aby to okrucieństwo nigdy się nie powtórzyło.


 


A. Kasprzyk, J. Doroba, U. Pająk

Poprawiony: sobota, 23 września 2023 10:04
 
Powiatowy Dzień Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 września 2023 13:17

17 września w Ropczyckim PECK-u odbył się Powiatowy Dzień Zdrowia. Uczniowie Zespołu Szkół im. ks dra Jana Zwierza mając na uwadze jak ważne jest nasze zdrowie oraz profilaktyka, wzięli udział w bezpłatnych konsultacjach oraz badaniach lekarskich. Uczniowie wysłuchali ciekawych wykładach dotyczących chorób serca, profilaktyki raka piersi i wielu innych. Wzięli również udział w warsztatach i pokazach pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku.


 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_6_wynik
tn_7_wynik
tn_8_wynik
tn_9_wynik
1/9 


Myślę, że ten dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów i jeszcze bardziej będą zwracać uwagę w rodzinach i wśród znajomych jaką bezcenną wartość ma nasze zdrowie.
Uczniowie uczestniczyli w tym dniu pod opieką Pani Klaudii Chebdy.

Poprawiony: czwartek, 21 września 2023 13:28
 
“Mundurówki ZS” w Muzeum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 września 2023 15:28

“Mundurówki ZS” w Muzeum


Kolejny rok szkolny niesie ze sobą nowe plany na rozwój naszych klas mundurowych – kalendarz wyjazdów i szkoleń szybko się zapełnia. Już 13 września 2023 r. klasa 3. i 4. miała możliwość zapoznać się z eksponatami niezwykłego rzeszowskiego “Muzeum Techniki i Militariów”. W zbiorach muzealnych znajdują się między innymi: zabytkowe samochody, samoloty wojskowe i cywilne, pojazdy wojskowe (w tym czołg T-34), zabytkowe motocykle, przedmioty codziennego użytku, które towarzyszyły nam dawniej, zabytkowy sprzęt sportowy, sprzęt radiowo-telewizyjny. Dodatkowo młodzież miała możliwość poznania zestawów umundurowania polskich służb mundurowych od 1945 r. do czasów obecnych.


To wszystko można zobaczyć dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu osób, m. in. gen Tomasza Bąka, których działalność jest pełnym wolontariatem.

Szczególnie podziękowania składamy Panu inż. Tadeuszowi Witasowi za poświęcony naszej młodzieży czas i za serce, które oddaje kultywowaniu tradycji i historii.

 

tn_20230913_090640_wynik
tn_20230913_090719_wynik
tn_20230913_090856_wynik
tn_20230913_091033_wynik
tn_20230913_091853_wynik
tn_20230913_092004_wynik
tn_20230913_092228_wynik
tn_20230913_093209_wynik
tn_20230913_093221_wynik
tn_20230913_093404_wynik
tn_20230913_093419_wynik
tn_20230913_093626_wynik
tn_20230913_093817_wynik
tn_20230913_093951_wynik
tn_20230913_095710_wynik
tn_20230913_095911_wynik
tn_20230913_100343_wynik
tn_20230913_100501_wynik
tn_20230913_100604_wynik
tn_20230913_100822_wynik
tn_20230913_100955_wynik
tn_20230913_101817_wynik
tn_20230913_101844_wynik
tn_20230913_102143_wynik
tn_20230913_102632_wynik
tn_20230913_102828_wynik
tn_20230913_103234_wynik
tn_20230913_103248_wynik
tn_20230913_103318_wynik
tn_20230913_104217_wynik
01/30 


Poprawiony: niedziela, 17 września 2023 15:59
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 września 2023 07:41

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 

4. września 2023 roku, w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyła się inauguracja roku szkolnego 2023/2024. O godzinie 8:00 w kościele Parafialnym w Ropczycach odprawiona została koncelebrowana Msza Święta w intencji Uczniów, Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Następnie, uroczystość przeniosła się na halę widowiskowo-sportową. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania Hymnu. Podczas uroczystego Apelu, Dyrektor Szkoły Mariusz Pilch, powitał wszystkich zgromadzonych. Wśród zaproszonych Gości byli przedstawiciele: Służb, Instytucji i Firm, które na co dzień współpracują i wspierają Szkołę. Zebranych, a szczególnie Uczniów klas pierwszych, których w tym roku przyjęliśmy 371, podzielonych na 12 oddziałów, przywitał Dyrektor Szkoły Pan Mariusz Pilch. Pan Dyrektor, w swoim przemówieniu odniósł się do wieloletniej tradycji Szkoły, która rozwija się dzięki zaangażowaniu i pasji nauczycieli, co przekłada się na wysokie wyniki matur oraz egzaminów zawodowych. Podkreślił jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego są frekwencja, rzetelna praca Uczniów i Nauczycieli oraz niepowtarzalna atmosfera „Zwierza”. Głos zabrali również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Dylska oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Franciszek Kot, którzy skierowali do „pierwszaków” dużo ciepłych słów i zachęcali ich do angażowania się w życie szkoły. Bardzo ważnym momentem wydarzenia było ślubowanie pierwszoklasistów, które przeprowadził Wicedyrektor Pan Krzysztof Klimek. Na zakończenie spotkania Pan Wicedyrektor Tomasz Wojnarowski przestawił Uczniom klas pierwszych ich Wychowawców. Wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Administracji Szkoły życzymy spokojnego roku szkolnego, dużo optymizmu, wytrwałości w realizacji zamierzonych celów oraz wielu sukcesów.


#ZwierzToWiecej


zobacz film z uroczystości

tn_DN_wynik
tn_Goscie1_wynik
tn_Goscie2_wynik
tn_Goscie3_wynik
tn_Hymn_wynik
tn_N_wynik
tn_SU_wynik
tn_SztandarP_wynik
tn_U2_wynik
tn_Uczniowie_wynik
tn_Wice1_wynik
01/11 


Poprawiony: piątek, 15 września 2023 08:10
 
Narodowe Czytanie 2023. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 września 2023 11:48

Narodowe Czytanie 2023.

 

Narodowe Czytanie – polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej – zapoczątkowane zostało w 2012 roku. W bieżącym roku lekturą jest pozytywistyczna powieść Elizy OrzeszkowejNad Niemnem”. Prezydent RP Andrzej Duda, który objął akcję honorowym patronatem, tak napisał w przesłaniu zachęcającym do jej przeczytania: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu”.
W Zespole Szkół im. Ks. dra Jana Zwierza, jak co roku, nauczyciele bibliotekarze przygotowali dwunastą odsłonę Narodowego Czytania, którą 12 września 2023 roku rozpoczął wicedyrektor Krzysztof Klimek. Zgromadzeni na auli uczniowie mogli wysłuchać fragmentów dzieła czytanych przez uczennice klasy 2EK: Zuzannę, Paulinę, Patrycję i Ilonę. Starały się one oddać atmosferę panującą w powieści, przybliżyły sceny opisujące nadniemeńską przyrodę, zapoznały z przedstawicielami rodów Korczyńskich i Bohatyrowiczów oraz przypomniały ważne dziedzictwo powstania styczniowego, które powraca w legendzie i wspomnieniach bohaterów jako symbol i fundament narodowej pamięci. Całość uroczystości dopełniła okolicznościowa prezentacja przygotowana przez ucznia kl. 1PR – Huberta. Na zakończenie kolejnego spotkania z klasyką polskiej literatury wicedyrektor Tomasz Wojnarowski uczniom bezpośrednio zaangażowanym w akcję wręczył książki „Nad Niemnem” opatrzone pamiątkową pieczęcią nadesłaną przez kancelarię Prezydenta RP, a organizatorki zaprosiły do Narodowego Czytania za rok, tym razem „KordianaJuliusza Słowackiego.

 

tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
tn_4_wynik
tn_5_wynik
tn_6_wynik
tn_7_wynik
1/7 


Lucyna Sokołowska i Małgorzata Maroń

Poprawiony: czwartek, 14 września 2023 12:13
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 98

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 

Pracownie w ZS