Dzis jest 01.12.2023, imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Wernisaż prac Mateusza Adamczyka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 kwietnia 2023 10:37

Wernisaż prac ucznia naszej szkoły - Mateusza Adamczyka

 

W dniu 21 kwietnia w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się wernisaż prac ucznia naszej szkoły – Mateusza Adamczyka. Wernisaż był początkiem wystawy pod tytułem „Brzydki” umysł naturą ludzką, na którą złożyły się rysunki oraz obrazy stworzone przez artystę. Pani Agnieszka Ochał serdecznie przywitała zebranych gości, wśród których była Pani Bernadeta Frysztak – Wicestarosta Powiatu ropczycko - sędziszowskiego, Pani Agnieszka Nazimek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ropczycach, Pani Renata Dumara – Kierownik Szkolenia Praktycznego w ZS im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich – Pani Paulina Zapał, wychowawcy, nauczyciele, rodzina oraz przyjaciele Mateusza. Prace młodego artysty są niekonwencjonalne, przemyślane, dla niektórych może zbyt odważne. Ale jak zaznaczyła na wernisażu nauczycielka i opiekun artystyczny ucznia – pani Patrycja Wiktor – „Sztuka nie ma wyglądać ładnie: ma sprawiać, że coś poczujesz”. Wernisaż uświetniła swoim występem Aleksandra Gardzina, koleżanka Mateusza, natomiast za przygotowanie wystawy odpowiedzialny jest Pan Szymon Pacyna. Chcemy również zaznaczyć, że nie jest to pierwsza wystawa prac Mateusza. Pierwsza odbyła się kilka lat temu, również w PCEK w Ropczycach. Przedstawiono wówczas portrety królów elekcyjnych, które były częścią wystawy pt.”Poczet królów i książąt polskich” . Pomysłodawcą wystawy był wówczas nauczyciel historii – Pan Bartłomiej Wiktor.

 

tn_f10_wynik
tn_foto1_wynik
tn_foto2_wynik
tn_foto4_wynik
tn_foto6_wynik
tn_foto7_wynik
tn_foto9_wynik
1/7 


Wystawę prac Mateusza możemy podziwiać do 31 sierpnia 2023r. Gratulujemy serdecznie Mateuszowi i czekamy na kolejne sukcesy plastyczne!

Poprawiony: sobota, 29 kwietnia 2023 10:51
 
„Trenuj jak żołnierz” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 kwietnia 2023 05:08


Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie.
Jest 
rozwinięciem popularnego projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter, szkolenia są bezpłatne, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

„Trenuj jak żołnierz” umożliwia ochotnikom zgłoszenie się na 16-dniowe szkolenie wojskowe, które będzie prowadzone w uelastycznionej – dwuetapowej formule.
Pierwszy z nich to 2-dniowe poznanie jednostki i wojska, drugi to 14-dniowe szkolenie w czasie wakacji – w trakcie całego cyklu uczestnik nauczy się podstawowych umiejętności wojskowych m.in. posługiwania się bronią i strzelania, taktyki, terenoznawstwa, przetrwania w trudnych warunkach, walki wręcz, łączności i podstaw musztry.


Pierwszy etap który pozwoli zapoznać się z wojskiem i jednostką, rozpocznie się w weekendy majowe: 6-7 i 13-14 maja, zaś szkolenie właściwe będzie prowadzone między 16-29 lipca i 6-19 sierpnia. Szkolenie prowadzone jest w oparciu o infrastrukturę 30 jednostek wojskowych na terenie całego kraju – zgłaszający może wybrać dowolną z nich. Na podkarpaciu projekt realizują jednostki 21. Brygady Strzelców Podhalańskich:

· 6-7 maja i 6-19 sierpnia - 16. batalion saperów z Niska,

· 13-14 maja i 16-29 lipca - 14. dywizjon artylerii samobieżnej z Jarosławia.

W trakcie trwania szkolenia jednostki wojskowe zapewniają wyżywienie, zakwaterowanie, wyposażenie i ubezpieczenie. Dodatkowo każdemu szkolącemu przysługuje wynagrodzenie jako szeregowemu żołnierzowi rezerwy w wysokości 130 zł za dzień szkolenia. Szkolenie kończy się złożeniem przysięgi wojskowej i wejściem do pasywnej rezerwy Wojska Polskiego.

 

ZAPISZ SIĘ: https://trenujjakzolnierz.wp.mil.pl/

Czekamy na Ciebie

 

kpr. Jeremiasz Wróblewski


Poprawiony: piątek, 28 kwietnia 2023 05:18
 
Konkurs Czytania Tekstów Niemieckich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 23 kwietnia 2023 16:26

W dniu 20.02.2023 w Zespole Szkół odbył się Konkurs Czytania Tekstów Niemieckich. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Uczniowie otrzymali wcześniej trzy teksty i ćwiczyli ich poprawne czytanie pod opieką nauczycieli języka niemieckiego. Podczas konkursu uczniowie losowali jeden z opracowanych tekstów a następnie czytali go głośno, starając się o poprawność wymowy i intonacji. Mimo wyrównanego poziomu konkursu zdecydowanie najlepsza okazała się Olivia Muzyk z klasy 2PW4, zajmując pierwsze miejsce.


Pozostałe lokaty zajęły:

Karolina Sobusik kl. II LG – II miejsce

Martyna Cieśla kl. III LG - III miejsce
Beata Pociask kl. 3 EK - III miejsce


Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni oceną z języka niemieckiego z udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu w przyszłym roku.Organizatorzy:
Anna Gamracka
Ilona Majka
Ewa Wilczyńska-Styś

Poprawiony: niedziela, 23 kwietnia 2023 16:33
 
„Poznaj swoje prawa w pracy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 kwietnia 2023 07:39

Brawo, jesteśmy dumni!

 

Uczennica Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, Izabela Ozga laureatką ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy
18 kwietnia 2023 roku, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się finał X edycji konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.


Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy z zakresu prawa pracy, bezpieczeństwa, higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
W tegorocznej, X edycji wzięło udział ponad 10 000 uczniów, a do etapu centralnego zakwalifikowało się 48 uczestników reprezentujących okręgowe oddziały Państwowej Inspekcji Pracy.
Oddział PIP w Rzeszowie reprezentowały trzy uczennice: z Rzeszowa i Krosna i nasza uczennica, Iza z klasy IV EK pod opieką Pani Anny Pietrzyk inspektora pracy.


Zadaniem uczestników finału konkursu było udzielenie odpowiedzi na 50 pytań zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru. Wiedzą na najwyższym poziomie wykazała się Izabela, która dzięki ogromnej pracy osiągnęła wspaniały sukces, II miejsce.

 

tn_111_wynik
tn_123_wynik
tn_124 (1)_wynik
tn_124 (2)_wynik
tn_12_wynik
tn_13_wynik
tn_14_wynik
tn_15_wynik
tn_16_wynik
tn_17_wynik
tn_19_wynik
01/11 


W przygotowania uczennicy do konkursu małą cegiełkę wniosła pani Aldona Majewska Dudek – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych

Serdecznie gratulujemy i życzymy Izabeli dalszych sukcesów!

Poprawiony: piątek, 21 kwietnia 2023 08:00
 
Powiatowy Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 kwietnia 2023 11:21

Powiatowy Konkurs
„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”

 

18 kwietnia 2023 roku w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zorganizowany został Powiatowy Konkurs -
„Jan Szczepanik - geniusz, wynalazca, konstruktor”. Jan Szczepanik to najwybitniejszy wynalazca galicyjski, człowiek o wszechstronnych zainteresowaniach, autor ponad 50 wynalazków z różnych dziedzin oraz kilkuset opatentowanych pomysłów wynalazczych. Określany jest mianem „galicyjski geniusz”, „polski da Vinci” czy też „polski Edison”. 18 kwietnia obchodzono 97 rocznicę śmierci Jana Szczepanika. Rok 2022 ogłoszony był rokiem Jego imienia.

 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Witolda Darłaka Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie siódmych, ósmych klas i opiekunowie szkół podstawowych oraz uczniowie Zespołu Szkół.

Celem konkursu było ukazanie wielkiego wkładu wybitnego wynalazcy galicyjskiego w rozwój polskiej, europejskiej oraz światowej nauki i techniki oraz zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii szkół podstawowych:


I miejsce - Przemysław Rataj SP w Czarnej Sędziszowskiej
II miejsce - Oscar Patro SP w Olchowej
III miejsce - Krzysztof Stec SP w Olchowej


W kategorii szkoły ponadpodstawowej:


I miejsce – Marta Świerad ZS w Ropczycach kl.2EK
II miejsce – Julia Błaś ZS w Ropczycach kl.3EK
III miejsce – Aleksandra Walczyk ZS w Ropczycach kl.2EK

 

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie. Dziękujemy Panu Witoldowi Darłakowi – Staroście Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego za wsparcie finansowe na zakup nagród dla zwycięzców oraz Dyrekcji Zespołu Szkół za pomoc w organizacji konkursu.

 Organizatorzy:
Renata Kopala
Katarzyna Piękoś
Klaudia Chebda

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2023 11:38
 
Srebrna drużyna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 kwietnia 2023 10:46

Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej chłopców


18 kwietnia w hali Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie rozegrano Finał Wojewódzki Licealiady w piłce siatkowej chłopców. Po eliminacjach powiatowych, rejonowych, półfinałach wojewódzkich
i turnieju barażowym w zawodach finałowych spotkały się cztery najlepsze zespoły Podkarpacia.
W meczu półfinałowym ZS Ropczyce w tie-breaku na przewagi wygrał z I LO Sanok, który z kolei w meczu o brąz pokonał siatkarzy ZS Nr 4 Jasło 2:0 (do 21 i 24). Tym sposobem zespół z Jasła, mimo dobrej gry i bardzo głośnego wsparcia licznej grupy kibiców zakończył rozgrywki bez medalu.
W finale nasza drużyna uległa siatkarzom z Zespołu Szkół Sportowych (0:2), którzy jedenasty raz z rzędu wygrali Finał Wojewódzkiej Licealiady.
Skład naszej drużyny: Adrian Banaś, Szymon Barnak, Marcin Cabaj, Hubert Dziura, Maciej Frysztak, Konrad Kubik, Mateusz Łętek, Patryk Majka, Jakub Świątek, Jakub Szot, Maciej Wilk, op. Jerzy Pudo.


Kolejność drużyn w finale:


1. ZS Sportowych (V LO) Rzeszów
2. ZS Ropczyce
3. I LO Sanok
4. ZS Nr 4 Jasło


 

tn_IMG_5436_wynik
tn_IMG_5497_wynik
tn_IMG_5500_wynik
tn_IMG_5506_wynik
1/4 


Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2023 10:56
 
Od technika do kierownika PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 kwietnia 2023 17:36

Wizyta w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa

 

W dniu 03 kwietnia 2023 r. uczniowie 3 klasy Technikum Budowlanego oraz 1 i 2 klasy Technika Robót Wykończeniowych w Budownictwie mieli okazję gościć w siedzibie Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Wyjazd zorganizowany był w ramach nawiązania współpracy z ww. instytucją.
Podczas spotkania młodzież miała okazję zobaczyć wzorcowy budynek technologii pasywnej, nowoczesną kotłownię, prezentację sterowania BMS, fotowoltaiki oraz zapoznać się z funkcjonowaniem dużego przedsiębiorstwa budowlanego dzięki prelekcji specjalisty ds. HR i Marketingu Lucyny Bury, która przybliżyła działalność firmy BESTA i perspektywy zatrudnienia w branży budowlanej.

 

tn_20230403_091601_wynik
tn_20230403_101433_wynik
tn_20230403_101500_wynik
tn_20230403_115509_wynik
tn_20230403_115559_wynik
tn_20230403_122041_wynik
tn_20230403_122057_wynik
tn_20230403_130343_wynik
tn_20230417_093500_wynik
tn_20230417_093510_wynik
tn_20230417_110819_wynik
tn_20230417_110840_wynik
tn_20230417_113513_wynik
tn_20230417_113851_wynik
tn_20230417_114231_wynik
tn_20230417_114746_wynik
tn_20230417_115249_wynik
tn_2023_04_03_uczen_ropczyce_p-1_wynik
01/18 


Natomiast przewodniczący Okręgowej Rady PDK OIIB Grzegorz Dubik zapoznał uczniów z możliwościami, jakie czekają na nich po zakończeniu technikum i studiów, czyli z możliwością uzyskania uprawnień budowlanych. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie wymagania stawiane są i jaka jest specyfika pracy technika i inżyniera budownictwa, bo w dzisiejszych czasach praca w budownictwie to stosowanie nowoczesnych narzędzi na budowie i nowocześniej wyposażone pracownie projektowe. Zawód, który daje wiele możliwości form zatrudnienia, a przede wszystkim zapewnia wiele satysfakcji zawodowej.


Następnie młodzież uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez firmę F.H.U. MULTI-COLOR mgr Rafał Kordzikowski, podczas których dowiedziała się o różnych rodzajach materiałów do wykańczania posadzek, tapetach, sposobach wykończenia ścian tynkami strukturalnymi i farbami strukturalnymi.
Ponadto w dniu 17 kwietnia br. uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę Kubala sp z o.o. mających na celu przybliżenie tematyki ręcznego wykonywania gładzi gipsowych i zastosowania różnych narzędzi budowlanych.

W powyższych warsztatach młodzież czynnie brała udział mając możliwość samodzielnego wykonywania gładzi gipsowej pod nadzorem profesjonalnej kadry technicznej.

 


Opracowali:
Agnieszka Róg
Tomasz Safin

Poprawiony: poniedziałek, 17 kwietnia 2023 18:03
 
Pamięć o zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 kwietnia 2023 09:00

Polskie serce pękło – pamięć o zbrodni katyńskiej w Zespole Szkół

 

I tyko pamięć została po tej katyńskiej nocy…
Pamięć nie dała się zgładzić, nie chciała ulec przemocy.
I woła o sprawiedliwość, i prawdę po świecie niesie…
Prawdę o jeńców tysiącach
Zgładzonych w katyńskim lesie.
Feliks Konarski

W tym roku przypada 83.ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ ORAZ 80. ROCZNICA UJAWNIENIA TEJ ZBRODNI.


Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej został uchwalony 14 listopada 2007 roku przez aklamację w Sejmie RP.


W 1943 roku została opublikowana przez Niemców wiadomość dotycząca odkrycia w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji masowych grobów oficerów, podoficerów oraz szeregowych Wojska Polskiego, częściowo pochodzący z rezerwy. Zostali oni zabici w 1940 roku przez NKWD, na rozkaz najwyższych funkcjonariuszy ZSRR, m. in. J. Stalina, Ł. Berię oraz W. Mołotowa. Wśród żołnierzy byli naukowcy, lekarze, inżynierowie, prawnicy, nauczyciele, urzędnicy państwowi, przedsiębiorcy, przedstawiciele wolnych zawodów. NKWD zamordowało prawie 22 tys. osób.
Było to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii XX wieku.
Przywódca ZSRR Józef Stalin obwiniał o tą zbrodnię Niemców. W ten sposób powstało kłamstwo katyńskie, trwające do 1989 roku. To kłamstwo katyńskie stało się fundamentem powojennej, komunistycznej Polski. W Polsce Ludowej bezwzględnie tłumiono prawdę o sowieckim ludobójstwie. Za mówienie prawdy groziły represje.
Dziś żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Groby pomordowanych w Katyniu przypominają, że nasza wolność ma wysoką cenę.
Prawda Katynia była i jest stale obecna w świadomości Polaków. Również młode pokolenie czynnie włącza się w kultywowanie tej pamięci. W naszej szkole zostało podjętych szereg działań, aby uwrażliwić młodzież na problemy najnowszej historii Polski.


W wielu klasach zostały przeprowadzone lekcje z historii najnowszej na temat zbrodni katyńskiej i kłamstwa katyńskiego.
Młodzież naszej szkoły już po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskim konkursie „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, którego pomysłodawcą jest marszałek Sejmu RP pani Elżbieta Witek.


Są to:
Wymysłowska Gabriela, klasa IV HM - kategoria plastyczna
Bereś Magdalena, klasa IV EK - kategoria plastyczna
Bereś Gabriela, klasa I PW - kategoria plastyczna
Kopala Justyna, klasa I PW – kategoria plastyczna
Makuch Ilona, klasa I PW – kategoria plastyczna
Marciniec Zuzanna, klasa I PW – kategoria plastyczna.

 


Dziękuję wszystkim uczniom zaangażowanym w upamiętnienie tej ważnej karty historii Polski.


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: czwartek, 13 kwietnia 2023 09:27
 
„SUKCES SZKOLNEGO TEATRU 3D” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 kwietnia 2023 11:24

 

Szanowni, drodzy, kochani!

 

 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tak wspaniałego powrotu naszego teatru na scenę. To niezapomniane doświadczenie, ogromne emocje i wzruszające chwile, które zostaną już z nami na zawsze.

Dzięki pomocy i wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół: Mariuszowi Pilchowi, Tomaszowi Wojnarowskiemu, Krzysztofowi Klimkowi oraz całej społeczności szkolnej to przedsięwzięcie stało się wyjątkowe i zostało tak dobrze odebrane w środowisku lokalnym, zatem składamy serdeczne podziękowania!

Szczególnie dziękujemy:

 

 • Pani Marioli Łabno-Flaumenhaft za reżyserię, wsparcie artystyczne i niezapomniane chwile
 • Pani Katarzynie Łuszcz-Majce za niezwykłe warsztaty wokalne i za okazane serce
 • Pani Urszuli Pająk za bezinteresowną pomoc w organizacji imprezy i poświęcony czas
 • Panom Grzegorzowi Kopali i Rafałowi Wojnarowskiemu za podzielenie się swoim talentem
 • Oskarowi Bożkowi i niezawodnej ekipie zawsze chętnej do pomocy (D.O.D.A)
 • Wolontariuszom za pomoc w obsłudze spektaklu oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku


Wyrazy ogromnej wdzięczności kierujemy do instytucji i firm wspierających nasze działania teatralne. Za pomoc finansową, promocję w środowisku i cudowne rekomendacje oraz za motywację do dalszych działań artystycznych dziękujemy:


 • Panu Witoldowi Darłakowi i Pani Bernadecie Frysztak oraz całemu Starostwu Powiatowemu
 • Panu Bolesławowi Bujakowi i zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy
 • Pani Sylwii Ruszel oraz całemu zespołowi Centrum Kultury
 • Panu Tomaszowi Kasprzyckiemu Prezesowi Zarządu Banku Spółdzielczego
 • Fundacji Magnezyty
 • Panu Tomaszowi Guziorowi z firmy ATP Event
 • Panu Mikołajowi Harchutowi
 • Panu Bartłomiejowi Pięcie i wszystkim pracownikom firmy Askonet
 • Panu Posłowi Kazimierzowi Moskalowi
 • Paniom Małgorzacie Nowińskiej-Zgurskiej, Magdalenie Ćwikle, Bogumile Zimierowicz, Beacie Szal - przedstawicielkom Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.


Nieocenione wsparcie Was wszystkich dodało nam skrzydeł! Chylimy przed Wami czoła!

tn_IMG_9099
tn_IMG_9110
tn_IMG_9117
tn_IMG_9122
tn_IMG_9130
tn_IMG_9134
tn_IMG_9136
tn_IMG_9149
tn_IMG_9150
tn_IMG_9157
tn_IMG_9167
tn_IMG_9175
tn_IMG_9183
tn_IMG_9188
tn_IMG_9194
tn_IMG_9198
tn_IMG_9199
tn_IMG_9201
tn_IMG_9218
tn_IMG_9227
tn_IMG_9237
tn_IMG_9238
tn_IMG_9257
tn_IMG_9263
tn_IMG_9265
tn_IMG_9270
tn_IMG_9284
tn_IMG_9293
tn_IMG_9297
tn_IMG_9304
tn_IMG_9306
tn_IMG_9308
tn_IMG_9312
tn_IMG_9318
tn_IMG_9322
tn_IMG_9327
tn_IMG_9330
tn_IMG_9334
tn_IMG_9342
tn_IMG_9348
tn_IMG_9353
tn_IMG_9366
tn_IMG_9367
tn_IMG_9370
tn_IMG_9372
tn_IMG_9378
tn_IMG_9382
tn_IMG_9387
tn_IMG_9399
tn_IMG_9402
tn_IMG_9408
tn_IMG_9416
tn_IMG_9421
tn_IMG_9424
tn_IMG_9426
tn_IMG_9431
tn_IMG_9434
tn_IMG_9437
tn_IMG_9445
tn_IMG_9449
tn_IMG_9451
tn_IMG_9457
tn_IMG_9459
tn_IMG_9465
tn_IMG_9467
tn_IMG_9470
tn_IMG_9480
tn_IMG_9489
tn_IMG_9511
tn_IMG_9524
tn_IMG_9528
tn_IMG_9534
tn_IMG_9544
tn_IMG_9552
tn_IMG_9561
tn_IMG_9566
tn_IMG_9577
tn_IMG_9588
tn_IMG_9598
tn_IMG_9630
tn_IMG_9638
tn_IMG_9645
tn_IMG_9651
tn_IMG_9652
tn_IMG_9654
tn_IMG_9655
tn_IMG_9658
tn_IMG_9660
tn_IMG_9662
tn_IMG_9668
tn_IMG_9678
tn_IMG_9680
tn_IMG_9690
tn_IMG_9699
tn_IMG_9701
tn_IMG_9707
tn_IMG_9710
tn_IMG_9711
01/98 


Działania artystyczne Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza nabiorą nowego wymiaru w związku z poszerzeniem oferty kształcenia naszej szkoły. Wasze talenty będziemy mogli szlifować ucząc na nowym artystycznym kierunku teatralno-tanecznym w Liceum Ogólnokształcącym Sportowym. Zaproponujemy Wam zajęcia z profesjonalistami z zakresu sztuki teatralnej i tańca oraz gwarantujemy niezapomniane przeżycia. Serdecznie zapraszamy!


Szkolny Teatr 3D.

Poprawiony: środa, 05 kwietnia 2023 12:21
 
Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 30 marca 2023 10:14

W dniu 30.03.2023 klasy 3 i 4 PW miały możliwość spotkania się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Spotkanie miało na celu przybliżenie młodzieży zawodu policjanta oraz kryteriów jakie należy spełnić aby podjąć pracę w policji.


Największe zainteresowanie wzbudziły prezentowane techniki kryminalistyczne oraz informacje o pracy techników policyjnych. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się w praktyce ze sposobami pobierania śladów daktyloskopijnych oraz materiału DNA.


Dzięki temu spotkaniu uczniowie stwierdzili, że zawód policjanta jest bardzo ciekawą alternatywą dla tegorocznych maturzystów klasy mundurowej, którzy stoją przed wyborem ścieżki zawodowej.


Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: czwartek, 30 marca 2023 10:28
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 98

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 211 gości 

Pracownie w ZS