Dzis jest 21.07.2024, imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
advert 1
advert 2
advert 3
Aktualności
KAPITAŁ LUDZKI PDF Drukuj Email
środa, 21 maja 2014 10:25

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
Poprawiony: wtorek, 03 czerwca 2014 18:02
 
Nowe szanse zawodowe PDF Drukuj Email
czwartek, 02 października 2014 17:30

Dobiega końca realizowany w latach 2010-2014 w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza duży projekt POKL "Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe".


Z kierownikiem tego projektu Stanisławem Wójcialiem rozmawia Stanisław Siwiec.


czytaj całość

Poprawiony: czwartek, 02 października 2014 17:41
 
Pracowite wakacje PDF Drukuj Email
wtorek, 16 września 2014 17:37


Wielu młodych ze średnich szkół tradycyjnie w okresie wakacji pracuje, pomagając rodzicom, lub dorabiając sobie, by mieć pieniądze na własne wydatki.
Nową formą "pracowitych wakacji" są wakacyjne staże zawodowe, realizowane
w ramach projektu POKL "Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe".


czytaj cały artykuł

Poprawiony: wtorek, 16 września 2014 17:44
 
Realizacja projektu PDF Drukuj Email
wtorek, 03 czerwca 2014 11:46


projekt  współfinansowany z EFS
Nowe Kompetencje –  to Nowe  Szanse    


W Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach  dobiega końca trzeci rok realizacji  projektu POKL „Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe”. W tym roku szkolnym ( 2013/14) oprócz dotychczas realizowanych zadań: zajęć wyrównawczych
z matematyki, dodatkowych zajęć z zakresu  projektowania (CAD/CAM), zrealizowane zostało  zdanie „dodatkowe kwalifikacje – operator CNC. Uczniowie z klasy III Mechatronik zakończyli  zajęcia kursu operatora CNC  i po zdaniu egzaminu uzyskała certyfikat  operatora CNC. Druga część tych zajęć ma charakter czysto praktyczny
i realizowane będą w postaci „wakacyjnych staży zawodowych”, także dokumentowane certyfikatem. Odbywają się one w prywatnym Zakładzie  Pracy, posiadającym ”certyfikat jakości” i dostarczają rzeczywistych ważnych umiejętności zawodowych. W ramach tych zajęć, przez cztery wakacyjne tygodnie młodzież  ma możliwość  doskonalenia umiejętności  pracy na obrabiarkach, w tym CNC, oraz co jest niemniej ważne, zapoznaje się z codziennym funkcjonowaniem rzeczywistego zakładu pracy. Te nowe udokumentowane  kompetencje zawodowe (dwu- członowe)  powinny znacznie wzmocnić szanse na rynku pracy tych absolwentów  szkoły „Zwierza”.


Do  ważnych dodatkowych kwalifikacji nalezą także niewątpliwie  zajęcia  z języka obcego dla maturzystów, prowadzone  w szkole  ”House of English”. Umożliwiły one właściwym przygotowaniem do matury, co potwierdziły wstępne znane wyniki z matury. Uczestnicy tych zajęć mieli  także możliwość podejścia do egzaminu i  uzyskania  Certyfikatu Językowego.
Do tych poszukiwanych kwalifikacji należą uprawnienia spawacza MAG/TIG. W tym roku szkolnym grupa z klasy  z Technikum Samochodowego  zajęcia w CKP Ropczyce,
w czasie których nabyli potwierdzone umiejętności w zakresie spawania dwoma technikami, w osłonie CO2, oraz w osłonie argonu. Wszyscy zdali  egzamin certyfikujący 
i uzyskali stosowne dokumenty, /certyfikaty międzynarodowe/.Realizowane  było  także  wsparcie uczniów w postaci doradztwa zawodowego. Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy  /specjalista klasy I/ Marta Fąfara  prowadziła zajęcia tematyczne w formie grupowej oraz konsultacji indywidualnych. Trzeci rok funkcjonuje w ramach projektu Szkolny Ośrodek Kariery /SzOK/. Pozwoliło to także na zgromadzenie wartosciowej biblioteczki  tematycznej. Zakupione zostały  najnowsze materiały video z których korzystać mogą uczniowie oraz nauczyciele. Innym dorobkiem projektu są także modyfikacje przedmiotów zawodowych, które pozostaną trwałym elementem (produktem)  projektu.


oprac. A.W

Poprawiony: środa, 04 czerwca 2014 10:35
 
DZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ 2014 r. PDF Drukuj Email
piątek, 14 marca 2014 09:50

DZIEŃ KARIERY  ZAWODOWEJ  2014 r.


W tym roku w dniu 6 marca ( czwartek)  w ramach   realizowanego Projektu „Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe”, zorganizowany został III Dzień Kariery Zawodowej.

Jego celem jest zapoznanie młodzieży klas maturalnych z problemami rynku pracy,
w trzech aspektach: pracodawcy (ich oferty i oczekiwanie), instytucje Urzędu Pracy   (pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia)  oraz  ofert kierowanych do absolwentów przez uczelnie.

W tym roku  Powiatowy Urząd  Pracy reprezentował  Ryszard Świętoń (v-ce dyr.). Przedstawił analizę aktualnej sytuacji na  lokalnym rynku pracy, oraz możliwości finansowania różnych form aktywizacji zawodowej. Podkreślił że niestety od kilku lat wielce niepokoi  wzrost  stopy bezrobocia , która obecnie w tej grupie wiekowej  zbliża się do 30 %. Za istotny pozytyw sytuacji w tym zakresie, należy uznać, że w tym roku notuje się znaczący wzrost uzyskiwanych środków finansowych na walkę z bezrobociem.
Prywatnych pracodawców reprezentował  Stanisław Kardyś własciel Firmy „Piast” Kolbuszowa, posiadającej certyfikat jakości ISO, specjalizującej się w procesach obróbki mechanicznej (obrabiarki CNC). Mówił o problemach konkurencji międzynarodowej w tej branży, oraz możliwościach zatrudnienia w jego firmie. Mówił o oczekiwaniach pracodawców względem młodych pracowników. Zachęcał do poszerzania swoich kwalifikacji, także prze wyjazdy zagranice, bowiem każde doświadczenie zawodowe może być cennym elementem posiadanych kompetencji.Pracodawców dużych korporacji reprezentowali zakłady : „SAFRAN” (d. Ispano-Suiza) Sędziszów Młp., Gloria-Kide Ropczyce. Największego pracodawcę w naszym regionie Firmę SAFRAN Sędziszów Młp. (d. Ispano-Suiza)  reprezentowali Katarzyna Kloc oraz Krzysztof Mita. Przedstawiona została produkcja tej korporacji oraz perspektywy jej  rozwoju i zatrudnienia.Ropczycka firma korporacyjna to „Kide –Gloria” zapoznała z historią tego zakładu oraz  profilem produkcji. W ostatnim roku zrealizowane zostały nowe inwestycje, przeniesiona została nowa produkcja z Afryki Południowej. Planowane są dalsze inwestycje. 


 


Uczelnie w tym roku prezentowali  Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekononicznej
z Rzeszowa reprezentowała w tym roku Wioletta Wrona. Wiodące kierunki tej uczelni geodezja, kartografia, gospodarka przestrzenna, zamówienia publiczne, przetwarzanie danych, gospodarka nieruchomościami).  Prowadzone są tu także podyplomowe studia menedżerskie.Uczelnai w ostatnich latach znacznie rozbudowała i zmodernizowała swoja bazę lokalową i laboratoryjną. Najnowocześniejszy sprzęt do kartografii stawia tą uczelnie w gronie jednej z pięciu w Polsce, posiadających takie możliwości. 

 


Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania należy do najstarszych i największych ucelni naszego regionu. Od lat zajmuje czołowe miejsca w prestiżowych rankingach badających efektywność procesu kształcenia kadr inżynieryjnych.

 

 


Warto przypomnieć że zagadnienie funkcjonowania na rynku pracy stanowi jedną z osi realizacji tego projektu, co wyraża  się w funkcjonowaniu Szkolnego Ośrodka Kariery (SzOK), prowadzonego przez p. Martę Fąfare doradzce zawodowego kl. I Powiatowego Urzędu Pracy.. W ramach  SzOK-u  kompletowana jest biblioteczka ( z prezentacjami multimedialnymi) z zakresu doradztwa zawodowego. Pełnione są także dyżury, z których mogą korzystać zarówno nauczyciele- wychowawcy  jak  i uczniowie. Do korzystania z tych możliwości serdecznie zapraszamy ( budynek B, I piętro ,  pokój  115 A)


Oprac. A.W.

Poprawiony: piątek, 14 marca 2014 10:26
 
Harmonogram zajęć 2013/2014 PDF Drukuj Email
czwartek, 28 listopada 2013 11:56

 

zobacz harmonogram zajęć na rok szkolny 2013/2014
Poprawiony: czwartek, 28 listopada 2013 12:01
 
Nowe Kompetencje – rok szk. 2013/14 PDF Drukuj Email
wtorek, 19 listopada 2013 11:45

Nowe Kompetencje – rok szk. 2013/14    


Trwa trzeci rok realizacji  Projektu „Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe”.
W tym roku oprócz dotychczas realizowanych  dziewięciu różnych zadań dochodzi  zdanie„ dodatkowe kwalifikacje – operator CNC. Grupa 10 osób klasy III Mechatronik uzyska certyfikat ukończenia kursu operatora CNC. To oczywiście  znacznie zwiększa szanse znalezienia dobrej pracy
.

 

Do tych najcenniejszych dodatkowych kwalifikacji nalezą także niewątpliwie  zajęcia
z języka obcego dla maturzystów, prowadzone  w szkole  ”House of English”.  Tu grupa 10 osobowa, w tym roku z języka niemieckiego pracować będzie nad właściwym przygotowaniem do matury, ale także będą mieli możliwość podejścia do egzaminu
i uzyskania  Certyfikatu Językowego.


Na zdjęciach możemy zobaczyć naszych kolegów z tej grupy na pierwszych zajęciach  językowych.Do tych poszukiwanych kwalifikacji należą uprawnienia spawacza MAG/TIG.  W tym roku grupa z klasy 2-Technikum Samochodowego rozpoczęła zajęcia w CKP.
Ich także czeka egzamin certyfikujący w okresie wiosennym. (rozpoznajmy kolegów
na zdjęciach).

tn_P1030568
tn_P1030572
tn_P1030573
tn_P1030574
tn_P1030575
1/5 


Stanisław Wójciak

Poprawiony: wtorek, 19 listopada 2013 12:00
 
Wakacyjne staże zawodowe PDF Drukuj Email
wtorek, 28 maja 2013 10:25

W dniu 21. czerwca br. ruszyły tegoroczne staże zawodowe realizowane w ramach projektu "Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe". No właśnie to już druga edycja "staży..." i cieszymy się że znajdujemy potwierdzenie w realnych warunkach. Certyfikat ukończenia stażu jest ważnym dokumentem, zwiększającym szanse zatrudnienia. Zaliczony staż (na wakacjach  w r. 2012) pozwolił znaleźć zatrudnienie
w renomowanej firmie. Mamy więc w pełni widoczne korzyści zaliczenia stażu, nie tylko w postaci nabycia cennych umiejętności zawodowych w warunkach nowoczesnego zakładu produkcyjnego, ale także większe możliwości zatrudnienia. To wszystko 
w warunkach rosnącego bezrobocia może być cenną szansą, która  powinna być w pełni wykorzystana. Dlatego zachęcamy zainteresowanych do kontaktu w Biurze Projektu, (parter budynku A).


 Na zdjęciach uczestnicy pierwszej grupy stażystów /tegoroczni maturzyści/  przy obrabiarkach CNC w Firmie "PIAST" Kobuszowa.

Jeżeli ich nie rozpoznacie, to nazwiska możecie mieć udostępnione w Biurze Projektu.

sw  

Poprawiony: środa, 29 maja 2013 10:58
 
Zajęcia z języka angielskiego PDF Drukuj Email
czwartek, 09 maja 2013 11:31

Zakończyły się zajęcia  z języka angielskiego dla maturzystów, prowadzone  w szkole Języka Angielskiego ”House of English”.
Grupa 10 osobowa w całości  podeszła do egzaminu certyfikującego, co pozwoli im uzyskać Certyfikat Językowy, przydatny szczególnie przy poszukiwaniu pracy.certyfikat B1 Intermediate
certyfikat A2 Pre-IntermediatesprawozdanieNa zdjęciach zobaczycie uczestników zajęć oraz prowadzącą te zajęcia p. Agnieszkę Pietruszkę.

Od września 2013 r. ruszy kolejna grupa (10 osobowa) angielskiego dla maturzystów.Stanisław Wójciak
Poprawiony: czwartek, 09 maja 2013 11:49
 
Certyfikat dla spawaczy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2013 10:56

Certyfikat dla spawaczy   

 

Egzaminem  w dniu 15.marcrca  (piątek) zakończyły się zajęcia w ramach kursu  na uprawnienia spawacza TIG (spawanie  elektryczne w osłonie argonu).
W tym roku te zajęcia realizowane były  na Warsztatach Zespołu Szkół Agro-Technicznych.


Uczestnicy kursu po wykonaniu tzw. próbek połączeń, zdawali test a następnie odpowiadali na pytania uzupełniające. Wszyscy uczestnicy kursu podołali wymaganiom egzaminacyjnym i uzyskali książeczki spawaczy (certyfikaty) potwierdzające  ukończenia  kursu  i zaliczenia określonych dla danego poziomu  umiejętności. 


czytaj całość
Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2013 11:36
 
Dzień Kariery Zawodowej PDF Drukuj Email
niedziela, 17 marca 2013 09:24

DZIEŃ KARIERY  ZAWODOWEJ - 2013-03-06    


W tym roku w dniu 6 marca (środa) zorganizowany został II Dzień Kariery Zawodowej
w ramach realizowanego Projektu „Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe”. Jego celem jest zapoznanie młodzieży klas maturalnych z problemami rynku pracy,
w trzech aspektach: pracodawcy ( ich oferty i oczekiwanie) , instytucje Urzędu Pracy   (pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia)  oraz  ofert kierowanych do absolwentów przez uczelnie.


W tym roku poszerzono grupę objętej tym działaniem o  młodzież klasy „ekonomik” oraz Technikum Budowlane.


Powiatowy Urząd  Pracy reprezentował  Ryszard Świętoń (v-ce dyr.). który  w swoim wystąpieniu przedstawił analizę aktualnej sytuacji na  lokalnym rynku pracy, oraz możliwości finansowania różnych form aktywizacji zawodowej. Podkreślił że wielce niepokojącym jest wzrost w okresie ostatniego roku stopy bezrobocia, która obecnie wynosi 26%. Za istotny pozytyw sytuacji w tym zakresie, należy uznać, że w tym roku notuje się znaczący wzrost uzyskiwanych środków finansowych na walkę z bezrobociem.

 


Prywatnych pracodawców reprezentował  Stanisław Kardyś własciel Firmy „Piast” Kolbuszowa, posiadającej certyfikat jakości ISO, specjalizującej się w procesach obróbki mechanicznej (obrabiarki CNC). Mówił o problemach konkurencji międzynarodowej w tej branży, oraz możliwościach zatrudnienia w jego firmie. Ponieważ w tej Firmie w roku ubiegłym realizowane były (w ramach tego projektu) wakacyjne staże zawodowe, odniósł się także do pytania o jego oceną stanu przygotowania zawodowego absolwentów naszej szkoły. Podkreślił że ta grupa stażystów pozostawiła dobre wrażenie, wykazując dobre przygotowanie oraz właściwe zaangażowanie w proces realizacji zajęć.

 


Pracodawców dużych korporacji reprezentowali zakłady : „SAFRAN” (d. Ispano-Suiza) Sędziszów Młp., Gloria-Kide Ropczyce, oraz WELDOM Ropczyce. Największego pracodawcę w naszym regionie Firmę SAFRAN Sędziszów Młp. (d. Ispano-Suiza)  reprezentowali Katarzyna Kloc oraz Krzysztof Mita. Przedstawiona została produkcja tej korporacji oraz perspektywy jej  rozwoju i zatrudnienia.

 


P. Katarzyna Jakubowicz „Kide –Gloria” (dyr. ds. personalnych) zapoznała z historią tego zakładu oraz  profilem produkcji.  Prezentacja połączona została z mini konkursem,
w którym cennymi nagrodami były gaśnice (produkowane w tym zakładzie). Szczególnie ważną  informacją  była zapewne  o rozpoczętych  nowych inwestycjach, które pozwolą rozwijać produkcję, oraz zwiększać zatrudnienie.

 


Także o nowych inwestycjach mówiła p. M. Szymaszek (v-ce prezes Zarządu) firmy WELDOM, specjalizującej się w produkcji budynków modułowych oraz ekranów wygłuszających (przy drogach i autostradach). W związku z tym firma ta w najbliższych miesiącach będzie potrzebowała „budowlańców" oraz spawaczy z uprawnieniami.

 


Uczelnie w tym roku prezentowali studenci Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekononicznej
z Rzeszowa, pod opieką dr Przemysława Lenia. W tej wesołej prezentacji słuchaliśmy
o radościach i smutkach studiowania na kierunkach istniejących na tej uczelni; geodezja, kartografia, gospodarka przestrzenna, zamówienia publiczne, przetwarzanie danych, gospodarka nieruchomościami) prowadzone są tu także podyplomowe studia menedżerskie.


Tradycyjnie już zajęcia w ramach tegorocznych Dni kariery zawodowej zakończyła
mgr Marta Fąfara (doradca zawodowy I kategorii Powiatowego Urzędu Pracy), która
mówiła o stronie formalnej kontaktów absolwentów szkoły z  PUP.

Warto przypomnieć że zagadnienie funkcjonowania na rynku pracy stanowi jedną z osi realizacji tego projektu, co wyraża  się w funkcjonowaniu Szkolnego Ośrodka Kariery (SzOK), prowadzonego przez p. Martę. W ramach  SzOK-u  kompletowana jest biblioteczka ( z prezentacjami multimedialnymi) z zakresu doradztwa zawodowego. Pełnione są także dyżury, z których mogą korzystać zarówno nauczyciele- wychowawcy  jak  i uczniowie.


 

 


Do korzystania z tych możliwości serdecznie zapraszamy
(budynek B, I piętro,  pokój  115 A)

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2013 10:54
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Dzisiaj mamy:


niedziela
lipca 2024
21