Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Szkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym PDF Drukuj Email
niedziela, 16 grudnia 2012 18:37

Cele turnieju:

1. kształtowanie wobec osób z zaburzeniami psychicznymi właściwych postaw społecznych, a zwłaszcza zrozumienia, tolerancji, życzliwości, a także przeciwdziałaniu ich dyskryminacji,
  2. rozwijanie u uczniów wiedzy, umiejętności i zdolności do podejmowania decyzji oraz dokonywania właściwych wyborów w sprawach zdrowia,
  3. pogłębienie wiedzy uczniów z zakresu znajomości zaburzeń psychicznych,
  4. promowanie postaw:
    • odpowiedzialności za własne zdrowie,
    • uwrażliwienia na problem zaburzeń psychicznych,
    • samokontroli i podejmowania świadomych decyzji,

Zadaniem Uczestników Turnieju będzie udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytania zamknięte dotyczące:

• depresji, schizofrenii, nerwicy natręctw
  • zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii, ortoreksji, pregoreksji, bigoreksji)
  • lęków i fobii
  • uzależnień psychicznych (od zakupów, telefonów, solarium, hazardu, Internetu, gier komputerowych)

Prosimy o wytypowanie dwóch osób z każdej klasy do wzięcia udziału w Turnieju, który odbędzie się 14 stycznia 2013 r.
Zapisy osób do Turnieju w terminie do 11 stycznia 2013 r. należy zgłaszać u pań:

Agnieszki Rymut, Agaty Kuczek i Katarzyny Piękoś lub na adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Turnieju.
Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody.

Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: niedziela, 16 grudnia 2012 18:59