Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Czas na zdrowie PDF Drukuj Email
środa, 19 września 2012 12:12

Strzał w dziesiątkę projektu  „Czas na zdrowie”

11 września 2012 r. zakończyła sięw Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”, prowadzonego w ramach programu „Aktywnie po zdrowie” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem sprawowali: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi; Ministerstwo Edukacji Narodowej; Ministerstwo Zdrowia; Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Agencja Rynku Rolnego.Celem projektu była popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych.

Naszą szkołę w projekcie reprezentowali uczniowie z obecnej klasy 3a LP. Tworzyli oni zespół pod nazwą „Zdrowe Zwierzaki”, w skład którego wchodzili:
Mariola Sołtys (szef zespołu), Martyna Anyszek, Joanna Bukowska, Karolina Durał, Beniamin Kania, Karolina Kukla, Karolina Ozimek, Magdalena Świder, Edyta Walczyk, Patrycja Wrona, Martyna Zapał, Justyna Żurek.

Zespółten realizował zadania konkursowe w dwóch etapach: „Rozgrzewka” oraz „Festyn Zdrowia”, z których przesłał sprawozdaniado oceny przez komisję konkursową. Opiekę nad młodzieżą w czasie realizacji projektu sprawował Zespół Promocji Zdrowia
w składzie: A. Rymut, K. Piękoś, A. Kuczek, M. Kania.

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej osiągnęliśmy zamierzony cel. Uświadomiliśmy młodym ludziom jak ważne dla ich zdrowia jest właściwe odżywianie
i aktywność fizyczna, a w rywalizacji ogólnopolskiej naszzespół „Zdrowe Zwierzaki” zajął
10 miejsce wśród 82 szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w projekcie.

kliknij aby powiększyć

Dodatkowo nasze działania spotkały się z uznaniem ze strony Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ropczycach, co utwierdziło nas w słuszności podejmowanych działań na rzecz promocji zdrowia.

kliknij aby powiększyć

Wierzymy, że wiedza zdobyta przez uczniów w trakcie realizacji projektu przełoży się na ich życie i dokonywane wybory.

Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: środa, 19 września 2012 12:26