Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Międzyszkolny Turniej Chłopskiej Szkoły Biznesu 2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 stycznia 2012 12:51

Łącznie przybyło 90 uczniów oraz kilkunastu nauczycieli – opiekunów. Gościliśmy znamienitych gości p. Marię Przybyłowicz z Towarzystwa Miłośników Andrychowa oraz
p. Piotra Idzika – współautora gry, reprezentującego Małopolski Instytut Kultury.

Chłopska Szkoła Biznesu to planszowa gra dydaktyczna. Pozwala symulować zjawiska ekonomiczne (podaż, zysk, koszty produkcji itp.) przy zaangażowaniu dużej grupy uczestników w czasie zbliżonym do trwania lekcji. Jest to bardzo ciekawe narzędzie edukacji ekonomicznej i społecznej.
Szkoły naszego Powiatu uczestniczyły w ubiegłym roku w programie pilotażowym, dzięki czemu uczniowie zapoznali się z zasadami gry, a nauczyciele poznali możliwości wykorzystania jej w czasie zajęć.

Pełną emocji rozgrywkę finałową poprzedziły eliminacje. Uczniowie wznosili się na szczyty swoich możliwości w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości,
Roztropnie inwestowali swoje zasoby finansowe w produkcję, by móc zorganizować dochodowe wyprawy kupieckie. Równocześnie starali się na rynku zdobyć inne konieczne dobra, aby podnieść wartość swoich przedsiębiorstw.
W finale rywalizowało 14 drużyn, z których wyłoniono najlepszych w kategorii gimnazjów oraz szkół średnich. Wśród szkół średnich tryumfowali uczniowie Zespołu Szkół,  tuż za nimi dwie drużyny z ropczyckiego LO. Gimnazjaliści z Ostrowa, Gimnazjum Nr 5, Niedźwiady Dolnej i Gimnazjum Nr 1 okazali się najlepsi w swojej kategorii wiekowej. Nagrody, gry planszowe oraz albumy o Małopolsce, ufundowali organizatorzy
a wyróżnieni uczniowie z pewnością będą się nimi długo cieszyć.

Zespół Szkół po raz kolejny był miejscem, gdzie można było zobaczyć alternatywne metody nauczania oraz integracji młodzieży z naszego Powiatu.

Wojciech Sieroń

Poprawiony: wtorek, 24 stycznia 2012 13:02