Dzis jest 24.04.2024, imieniny Bony, Horacji, Jerzego
Światowy Dzień Walki z AIDS PDF Drukuj Email
wtorek, 10 stycznia 2012 08:15

Program spotkania zawierał wystawę plakatów, prezentacje multimedialną opracowaną przez Natalię Ochał z klasy IIIb LP oraz scenkę odegraną przez uczniów Zespołu Szkół, której tematyka dotyczyła zachowań i reakcji osób na wieść, że ich przyjaciel choruje na AIDS. Następnie przeprowadzona została ankieta, która miała na celu sprawdzić wiedzę uczniów na temat zagrożeń związanych z tą chorobą, sposobów zarażenia.
Pani Dorota Wiater objaśniła nam, na czym polega walka z AIDS. Zwróciła także uwagę na prawidłową postawę wobec osoby zarażonej.

Spotkanie to pozwoliło nam uświadomić sobie jak wielkie zagrożenia niesie ta choroba. Należy jednak pamiętać, że nie zarazimy się nią przez rozmowę czy dotyk osoby zakażonej.  Bezpośrednie zagrożenie wynika z kontaktów płciowych i z krwią osoby chorej.

Pamiętajmy, że nie należy bać się osób z AIDS, wręcz przeciwnie, należy im pomagać
i wspierać.

Artykuł opracowały: