Dzis jest 16.04.2024, imieniny Bernarda, Biruty, Erwina
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2009 09:29
Komunikat MEN w związku z orzeczeniem
Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny wydał 2 grudnia orzeczenie w sprawie z wniosku grupy posłów
o stwierdzenie niezgodności rozporządzenia MEN z dnia 13 lipca 2007 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych - z niektórymi przepisami Konstytucji RP i ustawy o gwarancjach wolności sumienia
i wyznania.

Trybunał nie uwzględnił wymienionego wniosku.

W związku z orzeczeniem Trybunału, Minister Edukacji Narodowej nie planuje zmiany rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych w zakresie wliczania oceny z etyki bądź religii do średniej ocen na świadectwie szkolnym.

Jednocześnie trwają prace dotyczące możliwości wprowadzenia obowiązku uczęszczania uczniów na zajęcia z etyki bądź religii wybranego wyznania.

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2009 09:33