Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Dzień Otwarty w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2009 08:27

W tym dniu Zespół Szkól odwiedziło 25 grup z 20 gimnazjów, łącznie 726 gimnazjalistów.  Przyjechali oni z następujących miejscowości: Gnojnica Wola, Paszczyna, Zagorzyce Górne, Mała, Ropczyce, Ostrów, Grodzisko, Gnojnica Dolna, Łączki Kucharskie, Lubzina, Ropczyce-Czekaj, Ropczyce-Chechły, Wiśniowa, Ocieka, Kamionka, Wielopole, Wola Ociecka, Czarna Sędziszowska, Niedźwiada Dolna.

Podczas Dnia Otwartego młodzież szkół gimnazjalnych mogła pod opieką starszych kolegów
z Zespołu Szkół obejrzeć dobrze wyposażone klasopracownie przedmiotów zawodowych, nowoczesne pracownie informatyczne, sale gimnastyczne, siłownię, bibliotekę szkolną, Centrum Multimedialne, halę widowiskowo-sportową oraz pracownie przedmiotowe.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z historią i tradycjami szkoły podczas zwiedzania Izby Patrona Szkoły ks. dra Jana Zwierza. Mieli również okazję zobaczenia ciekawych doświadczeń
i samodzielnego wykonania niektórych eksperymentów w ramach zwiedzania pracowni projektów uczniowskich. Zasady funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego młodzi ludzie poznali poprzez rozmowę ze starszymi kolegami – członkami Centralnej Rady Uczniowskiej odwiedzając siedzibę CRU – radiowęzeł szkolny GUZIOŁEK.

W trakcie zwiedzania gimnazjaliści mogli zaczerpnąć informacje na temat kierunków kształcenia, zasad przyjęć i punktacji oraz wymagań wobec kandydatów. Mieli również możliwość zapoznać się z atmosferą szkoły, poprzez rozmowę zarówno z  nauczycielami, jak i uczniami  Zespołu Szkół.

Dzień Otwarty Szkoły pokazał, że Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży szkół gimnazjalnych.

Drogi Gimnazjalisto! Przyjdź, zobacz, zapytaj i …
zostań uczniem naszej szkoły!

Diana Maślany, Renata Dumara

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2009 08:34