Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Szkolne Talenty PDF Drukuj Email
piątek, 20 marca 2009 14:03

Szkolne Talenty

16 marca 2009 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury w Ropczycach odbył się finał szkolnej akcji charytatywnej „Podziel się kromką chleba”, z której cały dochód przeznaczony jest dla potrzebujących uczniów naszej szkoły.

W tym roku organizatorzy postanowili zaprezentować zgromadzonym nauczycielom i uczniom szkolne talenty. Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym swoje umiejętności aktorskie pokazali członkowie Szkolnego Kółka Teatralnego „Na zakręcie”, czyli:

• Ewa Kluk
  • Nina Bonarowska
  • Joanna Walewska
  • Kamil Wiktor
  • Patrycjusz Ochab
  • Hubert Mosior
  • Dominik Żuczek
  • Michał Bochenek.

Przedstawili oni spektakl teatralny zatytułowany „Bądź wierny! Idź!”, przygotowany z okazji Roku Herbertowskiego.

Następnie swoje umiejętności pokazał autor prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i twórczości Agnieszki Osieckiej, Kamil Jasek. Wprowadził on tym samym widownię w kolejny etap finału,  czyli pokaz talentów muzycznych i wokalnych.

Wystąpili uczestnicy konkursu na interpretację piosenki A. Osieckiej, czyli:

• Joanna Kołodziej z piosenką „Na zakręcie…”
  • Ewelina Metysek i Przemysław Sowiński z utworem „Czy te oczy mogą kłamać?”
  • Ewelina Metysek, Magdalena Wójcik, Karolina Oleś i Przemysław Sowiński w interpretacji piosenki „Wielka woda”.

Na koniec zaprezentował się szkolny zespół rockowy „The Pets” (w składzie: Ewa Kluk, Iwona Kołodziej, Mateusz Frankiewicz, Damian Darłak, Mariusz Darłak), specjalnie wyróżniony
w konkursie z własną interpretacją muzyczną wiersza „Nowa miłość”.

Wszystkim talentom serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy za rok!

Opiekunki Szkolnego Kółka Teatralnego „ Na zakręcie…”
Aneta Dylska
Dorota Mucha