Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Resovia stary polski klub
Potężny i wspaniały
Biało-czerwone barwy ma
A w herbie jest krzyż biały
I chociaż klub ten stary jest
Każdy mu wierny jest!

W ubiegłą środę w hali na Podpromiu ponad 4 tyś. kibiców siatkarskich odśpiewało, przedstawiony powyżej, hymn Resovii Rzeszów. Wśród nich kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wraz z opiekunami, Paniami Iloną Majką, Natalią Paryś oraz Panami Janem Strózikiem i Bartłomiejem Wiktorem. Gospodarze, w meczu na szczycie męskiej PlusLigi, gościli trzeci zespół tabeli - Jastrzębski Węgiel.
W obu zespołach nie zabrakło gwiazd światowej siatkówki, zarazem graczy czołowych reprezentacji: Francji, USA, Brazylii, Słowenii. Jednak najwięcej emocji wzbudzili reprezentanci Polski, aktualni wicemistrzowie świata: Kuba Kochanowski, Maciek Muzaj, Paweł Zatorski, Fabian Drzyzga z Resovii oraz Kuba Popiwczak i Tomek Fornal z Jastrzębskiego. Pojawienie się tego ostatniego wywoływało wręcz euforię, szczególnie żeńskiej części publiczności. Sam wynik meczu miał drugorzędne znaczenie, większość kibiców zadowoliła piękna gra oraz zdobyte autografy lub fotografie ze swoimi idolami.

Mimo porażki 2:3 Resovia utrzymała fotel lidera i przed zbliżającą się fazą pucharową uchodzi za jednego z głównych faworytów do tytułu mistrza Polski. Życzymy powodzenia
w walce o mistrzostwo. Jesteśmy z Wami!

tn_RESOVIA (18)
tn_RESOVIA (2)