Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
„Złote szkoły NBP” PDF Drukuj Email
wtorek, 28 marca 2023 08:36

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach już po raz trzeci
zaangażował się w realizację
programu „Złote szkoły NBP”.

W tym roku Drużynę Ambasadorów Złotej Szkoły NBP tworzą uczniowie, kształcący się w różnych zawodach. Są ekonomiści, programiści i logistycy. Taka różnorodność umiejętności wpłynęła na duże urozmaicenie prowadzonych przez nich warsztatów.

Warsztaty to kolejne z zadań, jakie należało wykonać w ramach realizacji programu Złote Szkoły NBP. To wykorzystanie wiedzy teoretycznej zdobytej podczas lekcji z ekonomią, do wykonania praktycznych zadań – gier ekonomicznych jakie Drużyna przygotowała dla uczestników warsztatów.

tn_IMG_2446_wynik
tn_IMG_2455_wynik
tn_IMG_2474_wynik
tn_IMG_2486_wynik
tn_IMG_2487_wynik
tn_IMG_2492_wynik
tn_IMG_2512_wynik
tn_IMG_6241_wynik
tn_IMG_6279_wynik
tn_IMG_6300_wynik
tn_IMG_6409_wynik
tn_IMG_6414_wynik
tn_IMG_6438_wynik
tn_IMG_6445_wynik
tn_IMG_6539_wynik
tn_IMG_6541_wynik

Zadania praktyczne, to podejmowanie decyzji inwestycyjnych, poznawanie siły nabywczej pieniądza, wybór rentownej formy lokowania wolnych środków pieniężnych, obliczanie kosztów kredytu. Członkowie Drużyny przygotowali je w arkuszu kalkulacyjnym ułatwiając symulacje i zestawienie wskaźników, stóp procentowych czy cen różnych towarów.
Celem tych zadań było wykształcenie umiejętności podejmowania decyzji, w różnych sytuacjach gospodarczych. Okazało się, że w niektórych sytuacjach niezwykle trudne jest znalezienie „złotego” środka.

Dopełnieniem realizacji warsztatów jest gra internetowa, którą stworzyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik programista Antoni Wytrwał i Bartłomiej Kosiński z klasy 2PR. Gra okazała się strzałem w dziesiątkę. Wzbudziła dużo emocji i wyzwoliła pozytywną rywalizację.

Poprawiony: wtorek, 28 marca 2023 08:46