Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
„Wybrane problemy chemii” PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2023 11:00

XXIX Seminarium „Wybrane problemy chemii”

23 lutego 2023 r. w Sali Regionalnego Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnego Politechniki Rzeszowskiej odbyło się XXIX Seminarium „Wybrane Problemy Chemii”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Izabela Ziajor (kl. 4EK), Magdalena Grabowy (kl. 3PW), Justyna Jezuit (kl.3 EK), Mykola Kovtun (kl. 3 LG).
Otwarcie seminarium nastąpiło o godz. 900. Licznie przybyłych na to spotkanie uczniów szkół ponadpodstawowych, zainteresowanych rozwijaniem i pogłębianiem wiedzy z zakresu współczesnej chemii wraz z opiekunami powitała prodziekan Wydziału Chemicznego – dr inż. Dorota Głowacz - Czerwonka.

Seminarium składało się z części konferencyjnej i ćwiczeniowej.
Pierwszy wykład, poprowadzony przez pana dr hab. inż. prof. PRz Łukasza UramaThe future is now, Old Man” – biofarmaceutyki teraźniejszości, dotyczył zastosowania biotechnologii w produkcji leków. Część konferencyjną zakończył wykład „Kompozyty polimerowe – nowoczesne materiały konstrukcyjne” pana dr inż. Rafała Oliwy.

W drugiej części Seminarium uczniowie uczestniczyli w pokazach dotyczących „Wodoru i innych źródeł czystej energii” przygotowanych przez pana dr inż. Tomasza Pacześniaka oraz w widowiskowych pokazach chemicznych przeprowadzonych przez studentów Koła Naukowego Studentów Chemii "Esprit".
Organizatorami Seminarium „Wybrane Problemy Chemii” byli: Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej, I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie oraz Rzeszowski Oddział Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

Katarzyna Piękoś

Poprawiony: piątek, 24 lutego 2023 11:36