Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Koniec roku szkolnego ze Strażą. PDF Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2022 18:28

„Mundurówki” w Straży.

Przez cały rok szkolny 2021/2022 uczniowie klas policyjno – pożarniczo - wojskowych Zespołu Szkół brali udział w organizowanych cykliczne lekcjach terenowych, spotkaniach, zajęciach sportowych i akcjach związanych z intensywnym rozwojem umiejętności potrzebnych uczniom klas mundurowych. W związku z tym klasy 1PW4 i 2PW4 od września do czerwca szkoliły się w zaprzyjaźnionych jednostkach wojskowych, policyjnych i pożarniczych, szlifując swoje praktyczne umiejętności, a tym samych poszerzały swoją wiedzę na temat pracy służb, która być może stanie się również w przyszłości ich pracą.

Ostatni miesiąc naszych działań przebiegł pod znakiem rozwijania sprawności fizycznej naszych klas mundurowych.
Tym razem uczniowie pod czujnym okiem przedstawicieli straży pożarnej z zaprzyjaźnionych jednostek brali udział w zajęciach sportowych i zdawali testy sprawnościowe.

6 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, gdzie w sali edukacyjnej "Ognik” zostali zapoznani ze specyfiką nowoczesnego obiektu oraz wzięli udział w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa. Dodatkowo młodzież w ramach zajęć sportowych przeszła test w nowoczesnej komorze dymowej, która przeznaczona jest do prowadzenia ćwiczeń w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniu ochronnym dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Miało to na celu kształcenie nawyków w zakresie techniki pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniu ochronnym przy dużym obciążeniu psychofizycznym, co przyda się tym, którzy wiążą swoją przyszłość z praca w tego typu służbach.

20 czerwca, na zakończenie działań doskonalących umiejętności klas mundurowych, młodzież pod okiem wychowawców oraz nauczyciela wiedzy ogólnopożarniczej, Krzysztofa Bajgera, wzięła udział w zajęciach sportowych na obiekcie OSP Ostrów. Udowodnili, że zdobywana przez cały rok wiedza i praktyka i nie pójdą w zapomnienie, a ich całoroczne wysiłki opłacały się.
Spotkanie zakończyło się widowiskowym pokazem umiejętności strażackich, grillem i wspólnymi tańcami.

Przed nami kolejny rok nowych wyzwań przez klasami mundurowymi - pomysły już są! Wszystkich uczniów, spragnionych takich wrażeń, zapraszamy do naszego LOS – u.

zobacz zdjęcia z Rzeszowa

zobacz zdjęcia z Ostrowa