Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
środa, 15 czerwca 2022 20:15

CERTYFIKAT WOJEWÓDZKI SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE
dla Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach

W dniu 13 czerwca 2022 r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się Konferencja Naukowo-Metodyczna z promocji zdrowia nt. Zdrowy styl życia w przedszkolu i szkole promującej zdrowie, połączona z uroczystym wręczaniem Wojewódzkich Certyfikatów PPZ i SzPZ. Zespół Szkół reprezentowali: Pan Dyrektor Krzysztof Klimek, Pani Agnieszka Rymut, Pani Katarzyna Piękoś oraz uczennice klasy 3 LG Daria Kujda i Anna Madeja.
Uroczystego wręczenia Wojewódzkiego Certyfikatu SzPZ przyznanego Zespołowi Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach dokonały Pani Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Pani Krystyna Wróblewska, Dyrektor PZPW w Rzeszowie.

Uczestnicy Konferencji obejrzeli bardzo ciekawy program artystyczny „Samo zdrowie - jarzynowa gimnastyka" w wykonaniu dzieci 6 letnich grupa „Mądre Sowy” z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mielcu im. Kubusia Puchatka oraz wysłuchali prelekcji dotyczących:

• Programu PPZ i SzPZ w województwie podkarpackim – poszerzenia oferty przedszkola i szkoły – dr Barbara Wolny, wojewódzki koordynator PPZ/SzPZ,
  • Nowego wymiaru promocji zdrowia i profilaktyki – dr Aneta Radziszewska, Narodowy Fundusz Zdrowia w Rzeszowie,
  • Błędów żywieniowych dzieci i młodzieży oraz ich konsekwencji zdrowotnych – dr inż. Katarzyna Rolf, Instytut Technologii Żywności i Żywienia, Uniwersytet Rzeszowski,
  • Działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki - Dorota Gibała, Kierownik Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Komunikacji Społecznej WSSE w Rzeszowie.

W trakcie Konferencji zostały zaprezentowane przedszkola i szkoły, które zostały odznaczone Wojewódzkim Certyfikatem SPZ. Prezentacji działań Zespołu Szkół w ramach Szkoły Promującej Zdrowie dokonały uczennice Daria Kujda i Anna Madeja.

tn_1_wynik
tn_2
tn_3
tn_4