Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
KURS KELNERSKI PDF Drukuj Email
wtorek, 10 maja 2022 08:02

UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

W dniach 27 i 28 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 technikum hotelarskiego uczestniczyli w kursie kelnerskim przygotowującym do pracy w gastronomii, który został przeprowadzony przez firmę „Savle Professional”, specjalistów z zakresu hotelarstwa i gastronomii.
Na zajęciach uczniowie zapoznali się m. in. z obowiązkami, wizerunkiem i etyką zawodową profesjonalnego kelnera, wyposażeniem stanowiska pracy, różnymi stylami obsługi, zasadami serwowania wina. Uczestnicy nauczyli się dobierać sprzęt i zastawę stołową, opanowali technikę noszenia talerzy, tacy, rozkładania obrusów.
Kursanci z wielkim zapałem aranżowali swoje stoły, zgodnie z odpowiednimi technikami „trenowali” technikę obsługi gości przy stoliku poznając zasady serwowania i style obsługi, w profesjonalny sposób nosząc zastawę stołową odgrywali scenki rodzajowe, które z pewnością będą przydatne w ich przyszłej pracy ale również w życiu codziennym podczas organizacji przyjęć okolicznościowych.
Szkolenie prowadzili Przemysław Sowiński- specjalista z zakresu hotelarstwa i gastronomii, Krzysztof Nowak-specjalista sommelier, Kamil Ziobro- specjalista z zakresu organizacji bankietów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie kursu, co zapewne podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy oraz poszerzy możliwości zatrudnienia.
Kurs został zorganizowany przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych hotelarskich Urszulę Pająk

tn_kurs 5_wynik
tn_kurs10_wynik