Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PDF Drukuj Email
piątek, 29 kwietnia 2022 07:24

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI – W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

W dniu 5 IV 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach uczestniczyli w spotkaniu z panią nadkomisarz Dominiką Oleś - specjalistą ds. nieletnich. Tematem pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników. Celem spotkania z uczniami było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Poruszane zostały tematy tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa i sięgania po środki uzależniające. Pani Dominika w trakcje spotkania przestrzegała młodzież, aby rozważnie publikować informacje i zamieszczać fotografie na portalach internetowych.

Poruszone tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów. Fachowo przeprowadzone zajęcia przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości o zachowaniach ryzykownych.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

Pedagodzy szkolni

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 07:25