Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
przedstawiciele Wspólnoty Cenacolo w ZS PDF Drukuj Email
wtorek, 07 grudnia 2021 11:43

We wtorek 30 XI 2021 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Wspólnoty Cenacolo, której założycielem była siostra Elwira, a które to powstało we Włoszech w 1983 r. Wspólnota pomaga osobom zagubionym w życiu, mających problemy z nałogami, przygarnia pod swój dach młodych zbuntowanych, zdesperowanych pragnących odnaleźć sens życia. Terapia są w nie modlitwa, praca i relacje z drugim człowiekiem, jak podkreślali zaproszeni goście. W trakcie spotkań, które trwały przez 5 godzin lekcyjnych, uczestniczyło w nich około 350 uczniów naszej szkoły. W trakcie tych spotkań, swoje świadectwo wychodzenia z uzależnień, opowiedziało dwóch jej członków, Radek i Janek. Obydwaj są uzależnieni od narkotyków. Przesłaniem spotkań, było uświadomienie młodzieży czym są uzależnienia i jak się kończą. Spotkanie z przedstawicielami Wspólnoty zostało zorganizowane z inicjatywy ks. K. Bambrowicza, pani U. Pająk oraz pań pedagog A. Rymut i A. Bochenek.

Pedagodzy szkolni

Poprawiony: wtorek, 07 grudnia 2021 12:04