Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
‘BUY NOTHING DAY’ PDF Drukuj Email
niedziela, 21 listopada 2021 18:44

KONKURS ‘BUY NOTHING DAY’

Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Buy Nothing Day” zorganizowanego z okazji przypadającego w Europie w ostatnią sobotę listopada (w tym roku jest to 27 listopada) „Dnia bez Zakupów”, ustanowionego jako wyraz protestu przeciwko zbędnym zakupom i nadmiernej konsumpcji w krajach rozwiniętych.
Celem konkursu jest udowodnienie, że umiemy spędzić chociaż jeden dzień powstrzymując się od dokonywania jakichkolwiek zakupów i umacniając tym samym więzi społeczne, a także uwrażliwienie na różnego rodzaju problemy światowe.

Osoby zainteresowane konkursem mogą uczestniczyć w dwóch rodzajach wydarzeń. Pierwsza opcja to nagranie krótkiego (jednominutowego) filmiku, w którym uczestnicy podzielą się z widzami swoim pomysłem na spędzenie „Dnia bez Zakupów”. Może to być fragment przedstawiający np. czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi, aktywny wypoczynek, udział w wydarzeniu kulturalnym lub jakakolwiek inna wartościowa forma spędzenia wolnego czasu, oczywiście z uwzględnieniem zasad kultury zachowania i języka. Druga opcja to pokazanie dowolnej formy sztuki wizualnej (np. plakatu, rzeźby, instalacji, itp.), przedstawiającej wybrany problem światowy, np. wspomnianą powyżej nadmierną konsumpcję. Zachęcam tutaj do zainspirowania się np. pracami Banksy’ego – brytyjskiego artysty, który w swojej twórczości zwraca uwagę na problemy etyczne i przypomina o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

Linki do prac Banksy’ego:

IHHRvlAk0Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=657&dpr=1.

Prace konkursowe zostaną umieszczone, w zależności od wybranej opcji, bądź na kanale YouTube naszej szkoły, bądź w stworzonej specjalnie w ramach konkursu galerii. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o umieszczenie nagrań na dysku OneDrive i udostępnienie mi linków lub dostarczenie prac do sali 108 do 30 listopada.

Diana Dumara

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2021 18:52