Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
poniedziałek, 04 października 2021 12:41

WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO HOTELI W KRAKOWIE-
UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

W dniu 27. 09. 2021r. uczniowie naszej szkoły o profilu hotelarskim uczestniczyli w wycieczce zawodowej do hoteli w Krakowie.
Hotel Park Inn Radisson i Q Hotel Plus to obiekty zlokalizowane w centrum Krakowa w sąsiedztwie Centrum Kongresowego ICE, z okien obiektów rozpościera się piękny widok na Zamek Królewski.

Pracownicy kadry zarządzającej Pan Adam Berłowski (City Sales Menager), Pani Aneta Tylutka (HR Menager) oraz Pani Krystyna Szatkowska (Resident Managing Direktor) dołożyli wszelkich starań aby w sposób profesjonalny przybliżyć młodzieży tajniki pracy w zawodzie hotelarza.
Podczas zwiedzania uczniowie mieli możliwość poznania organizacji pracy hotelu, zapoznania się z wyposażeniem pokoi, w tym apartamentów i pokoju dla osób niepełnosprawnych oraz układem funkcjonalnym i wystrojem jednostek mieszkalnych. Poznali ofertę usług dodatkowych proponowanych w hotelach a także wyposażenie sal konferencyjnych.
W eleganckiej scenerii lobby konferencyjnego uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek do pracy hotelarza - recepcjonisty, które dotyczyły obsługi różnorodnych klientów, również tych bardzo trudnych i wymagających.

Dla przyszłych hotelarzy przygotowany został ciekawie zaprezentowany wykład na temat strategii cenowych stosowanych w hotelarstwie.
Młodzież mogła zwrócić uwagę na szeroki zakres obowiązków pracowników, podejmujących pracę w kompleksie hotelarskim i przekonać się, jak szeroko należy rozumieć branżę i jak wiele możliwości daje kształcenie zawodowe.

tn_1
tn_10
tn_11
tn_12
tn_13
tn_14
tn_15
tn_16
tn_17
tn_18
tn_19
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9

Wizyta zawodoznawcza umożliwiła uczniom poznanie od strony praktycznej ich zawodu, mogli skonfrontować dotychczasową wiedzę zdobytą w szkole z praktyką.
Profesjonalizm prowadzących, ich wiedza i cenne wskazówki powinny być dla młodych ludzi motywatorem do nauki, pracy i umiejętnego planowania własnej kariery zawodowej.

Wyjazd został zorganizowany przez nauczycieli przedmiotów zawodowych Urszulę Pająk Annę Klimek.

Urszula Pająk

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2021 12:58