Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Bal Mikołajkowy PDF Drukuj Email
środa, 14 stycznia 2009 11:11

Przygotowania do balu rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Nauczyciele z Zespołu Szkół: Janina Barcińska, Aldona Majewska-Dudek, Agata Kuczek wraz z młodzieżą starały się, aby pozyskać jak najwięcej pieniędzy. Wymagało to wiele pracy, ale się opłaciło. Dla uśmiechu potrzebujących dzieci człowiek jest w stanie wiele uczynić. Przygotowaniach brali udział także uczniowie klasy I TM, II TEH i III TE oraz wielu innych uczniów ze szkoły, którzy zbierali makulaturę, przygotowywali kartki świąteczne, ozdoby na wystrój Sali.

W tym roku po raz pierwszy pomysłem na pozyskanie pieniędzy na bal, w której uczestniczyli praktycznie wszyscy uczniowie Zespołu Szkół, była zbiórka makulatury. Zebrano w sumie ok. 15 ton papieru. Innym sposobem pozyskania środków była sprzedaż uczniom po wyższych cenach obuwia ochronnego, którego noszenie obowiązuje na terenie całej placówki Zespołu Szkół. Uczniowie opracowali pamiątkowe kalendarze dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji balu i zakupu dla dzieci pięknych prezentów.

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na zabawę.

Bal Mikołajkowy uświetnili swoją obecnością Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Józef Rojek, Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego
Anna Zięba, przedstawiciele sponsorów, dyrekcja Zespołu Szkół. Najważniejszym jednak gościem, na którego wszyscy czekali był św. Mikołaj. Przybył do dzieci ze wspaniałymi prezentami. Każdy został obdarowany licznymi podarunkami, w których znajdowały się m.in.: słodycze, zabawki, ubrania i wiele innych niespodzianek. Przybyłych gości zabawiał wodzirej. Organizował zabawy i konkursy, nagradzane przez Mikołaja niespodziankami. Były też wspólne tańce, które sprawiały wszystkim wielką radość.

Bal trwał do godz.1300. Wszyscy uśmiechami, prezentami i nadzieją na przyszłoroczny bal udali się do domów.

Bardzo dziękujemy za hojność wszystkim sponsorom.

Bez ich pomocy finansowej nie bylibyśmy w stanie zorganizować tak wielkiej zabawy.
Z całego serca dziękujemy sponsorom, którzy pamiętają o balu mikołajkowym, jak i tym, którzy po raz pierwszy przyłączyli się do nas:

• Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego – p. Józef Rojek,
  • p. Grażyna i Jerzy Cesarz,
  • p. Maria i Dawid Osztereicher,
  • p. Tadeusz Walczyk

i wszystkim którzy zawsze nas chętnie wspierają.

Mamy nadzieję, że ich dobre serca zostaną kiedyś nagrodzone.

Życzymy im wszystkiego samych radości w Nowym Roku.

Organizatorzy Balu Mikołajkowego

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2009 11:48