Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Próbny egzamin maturalny – marzec 2021 r. PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lutego 2021 14:27

Próbny egzamin maturalny – marzec 2021 r.

Zapraszamy i zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w próbnym egzaminie maturalnym.

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zgodnie z informacjÄ… dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 17 lutego 2021 r. dotyczÄ…cej testu diagnostycznego w zakresie poziomu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego (tzw. próbnego egzaminu maturalnego) organizuje wg. doÅ‚Ä…czonego HARMONOGRAMU próbnÄ… maturÄ™ dla tegorocznych maturzystów.
PrzystÄ…pienie do testu diagnostycznego jest dobrowolne i zostanie on przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiÄ…zujÄ…cych podczas wÅ‚aÅ›ciwego egzaminu (tj. godzina rozpoczÄ™cia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiÄ…zywanie zadaÅ„ przez uczniów, zaznaczanie odpowiedzi na karcie odpowiedzi). Diagnoza zostanie przeprowadzona z zachowaniem wszelkich reguÅ‚ dotyczÄ…cych bezpieczeÅ„stwa sanitarnego.

Przypominamy, że w 2021 r. egzamin maturalny z każdego przedmiotu na każdym poziomie bÄ™dzie przeprowadzony na podstawie wymagaÅ„ egzaminacyjnych okreÅ›lonych w rozporzÄ…dzeniu Ministra Edukacji i Nauki. Zmiany – w stosunku do egzaminów w latach 2015–2020 – zostanÄ… również wprowadzone w przypadku arkuszy egzaminacyjnych z jÄ™zyka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Wszystkie szczegóły dotyczÄ…ce egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów sÄ… dostÄ™pne w aneksach do informatorów o egzaminie maturalnym na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

zobacz harmonogram matury próbnej

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2021 14:37