Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

XXXIV Edycja
Ogolnopolskiej Olimpiady
Wiedzy Ekonomicznej

11 grudnia 2020 r. odbył się pierwszy szkolny etap XXXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która jest organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, przy współudziale Ministerstwa Edukacji Narodowej, w Polsce począwszy od roku szkolnego 1987/1988. Należy ona do największych i najważniejszych przedsięwzięć z zakresu edukacji ekonomicznej, skierowanych do uczniów szkół średnich z całego kraju.

Hasło przewodnie Olimpiady brzmiało: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii”.
Zawody były przeprowadzone w trybie stacjonarnym (tradycyjnym) w naszej szkole pod przewodnictwem pani Agnieszki Opławskiej i pana Adama Nowaka.

W szkolnym konkursie uczestniczyli uczniowie drugich klas technikum ekonomicznego.

• Klasa 2TE:

 Kubik Ilona
 Longosz Katarzyna
 Wajda Gabriela

• Klasa 2 EK:

 Kisiel Martyna
 Oleś Jakub
 Ozga Izabela
 Rachwał Maksymilian
 Sokołowska Kamila
 Staroń Wiktoria
 Wójcik Julia
 Ziajor Izabela

Celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest upowszechnianie nauki o gospodarce wśród uczniów. Znajomość podstawowych praw i kategorii ekonomicznych, jak również procesów
i mechanizmów występujących w gospodarce jest przydatna każdemu przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Upowszechnianie wiedzy ekonomicznej sprzyja szeroko rozumianej przedsiębiorczości młodego pokolenia.
Do kolejnego etapu (okręgowego) II stopnia XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, który odbędzie się 23 lutego 2021r. zakwalifikowała się uczennica klasy 2TE Longosz Katarzyna.
Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia naszej uczennicy w dalszych etapach Olimpiady!

Opławska Agnieszka

Poprawiony: wtorek, 26 stycznia 2021 08:45