Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Ciekawe lekcje historii w PCEK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2019 20:02

W dniu 13 listopada młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w innej niż zwykle lekcji historii. W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło sie spotkanie ze świadkami historii połączone ze wystawy upamiętniającej żołnierzy AK z naszego terenu. Wystawa została przygotowana w rachamch obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przez cały październik młodzież wielu klas miała okazję obejrzec wystawę, wysłuchać ciekawych komentarzy i historii opowiedzianych przez autora Szymona Pacynę. Niekednokrotnie udało się uczniom odnaleźć na fotografiach znajome twarze sąsiadów, a nawet pradziadka walczacego w szeregach AK. Dopełnieniem tych wrazeń było spotkanie zorganizowane 13 listopada, z panem Andrzejem Żyliczem oraz Marianem Baranem, którzy opowiedzieli swoje przeżycia z czasów wojennych.
Była to inna forma zajęć, gdzie młodzież mogła przebywać z osobami, które w pewien sposób również tworzyły historię naszego kraju i walczyły za jego wolność. Takie "dotknięcie historii" lepiej przemawia do młodzieży niż suche fakty w podręczniku.

Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:07