Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Wizyta w jednostce wojskowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:56

Klasy mundurowe z wizytą w jednostce wojskowej

Piątek 15 listopada dla klas pierwszych Liceum Sportowego o profilu policyjno-pożarniczo-wojskowym był niezwykle ciekawy. Zamiast lekcji klasy te uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez żołnierzy Jednostki Wojskowej w Dębicy w ramach Dni Otwartych Koszar w 3 Podkarpackiej Brygadzie Terytorialnej.

Młodzież podzielona na grupy miała okazję zapoznać się z zadaniami żołnierza, przymierzyć niezbędne umundurowanie, poćwiczyć manewry oraz obejrzeć broń, którą posługują się żołnierze. Mieli również okazję skosztować pysznej wojskowej grochówki. Zajęcia zostały tak zaplanowane, że grupy nie nudziły się ani chwili, a udział innych szkół mundurowych sprzyjał integracji młodzieży i nauczycieli oraz wymianie doświadczeń. Dzięki umowie o współpracy między szkołą, a jednostką wojskową, będą możliwe częstsze spotkania: zarowno wyjazdy młodzieży jak i przyjazd żołnierzy na zajęcia do szkoły.

Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:01