Dzis jest 21.07.2024, imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
advert 1
advert 2
advert 3
RODO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 września 2018 11:47
ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH (ADO)
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
ul. Mickiewicza 14, 39 – 100 Ropczyce

INSPEKTOR OCHRONY DANYCH (IOD):
Pani Dorota Siorek
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


ZASADY REALIZACJI PRAW OSÓB, KTÓRYCH DANE DOTYCZĄ

Szanowna Pani, Szanowny Panie
informujemy, iż od dnia 25 maja br. do przetwarzania Pani/Pana danych osobowych ma zastosowanie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane powszechnie RODO.
RODO chroni podstawowe prawa i wolności osób fizycznych, w szczególności ich prawo do ochrony danych osobowych.
W dniu 24 maja 2018 r. został opublikowany w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej w pozycji 1000 tekst ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.
Nowa ustawa o ochronie danych nie zastępuje RODO - jej celem ma być wyłącznie doprecyzowanie kwestii, na które zezwalają przepisy RODO.
Pani/Pana prawa, jako osoby której dane dotyczą, wynikają z RODO, zatem może Pani/Pan składać żądania wynikające z art. 15-21 RODO wybierając jedną z poniżej wskazanych dróg komunikacji:

 

  1. w sposób tradycyjny – składa Pani/Pan pismo/wniosek podpisany własnoręcznie  w sposób czytelny, osobiście na sekretariacie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza lub przesyła go za pośrednictwem operatora pocztowego na adres siedziby Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ul. Mickiewicza 14, 39 – 100 Ropczyce
  2. ustnie  – może złożyć Pani/Pan swoje żądanie bezpośrednio Inspektorowi Ochrony Danych lub innemu pracownikowi Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza, który poprosi Panią/Pana - w celu weryfikacji Pani/Pana tożsamości - o okazanie np. dowodu osobistego. Pracownik spisze treść Pani/Pana żądania w formie notatki służbowej, którą Pani/Pan również podpisze.

Jeżeli wniosek wpłynie „zwykłym mailem” poprosimy Panią/Pana do złożenia wniosku w sposób opisany w niniejszym dokumencie
Aby nie dopuścić do naruszenia Pani/Pana praw lub wolności spowodowanej naruszeniem bezpieczeństwa Pani/Pana danych osobowych informujemy, że nie będziemy realizować żadnych Pani/Pana uprawnień wynikających z art. 15-21 RODO w rozmowie telefonicznej.

Jeżeli Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza  będzie miał uzasadnione wątpliwości co do tożsamości osoby składającej wniosek z zakresu art. 15-21 RODO, może zażądać dodatkowych informacji ułatwiających identyfikację wnioskodawcy


INFORMACJE – link po otwarciu:

klauzula informacyjna
klauzula informacyjna dotycząca rekrutacji
klauzula informacyjna dotyczącą monitoringu

klauzula informacyjna dla zawartych umów


Poprawiony: piątek, 18 października 2019 08:16