Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Odpowiedzialność karna nieletnich PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:18

W dniach od 10 i 13.04.2018r.  odbyły się spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią podkom. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność karna nieletnich”. Pani Anna Malinowska mówiła o zachowaniach ryzykownych popełnianych przez młodych ludzi ale jednocześnie podkreślała konsekwencje wynikające z tego typu zachowań.

W czasie prelekcji poruszane były kwestie dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów, mowa była o naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszeniach,  kradzieżach, bójkach, rozbojach, napaściach. Prowadząca przybliżyła przepisy, które mówią o cyberprzemocy. Na potwierdzenie swoich słów, policjantka podawała liczne przykłady niewłaściwych zachowań uczniów. Jako pracownik komendy policji  spotyka się z takimi problemami i nie jest jej to obce. W czasie trwania spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, prowadząca w sposób wyczerpujący na nie odpowiadała.
Spotkanie było dla uczniów interesujące o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie w dyskusję. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za swoje zachowania. Przekazane informacje zostały przez młodzież ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne.

Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut