Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
wtorek, 06 marca 2018 19:50

Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w WUP
w Rzeszowie

W ramach współpracy z WUP w Rzeszowie 19.12.2017r. klasa 3TE i 06.03.2018r. klasa 3TO pod opieką pedagogów szkolnych uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym pt. "Kształcenie - Zawód - Kariera ", które przeprowadzili Doradcy Zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej .
Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z aktualnym rynkiem pracy oraz rynkiem edukacyjnym.
Wybór zawodu jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego młodego człowieka ponieważ dotyczy jego przyszłości. Dlatego w trakcie zajęć uczniowie mieli m.in. możliwość określenia i rozpoznania własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych pod kątem wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.
Uczestnicząca w spotkaniu młodzież została także wyposażona w wiedzę na temat możliwości wsparcia dla osób młodych wchodzących na rynek pracy.

Aneta Bochenek
 Agnieszka Rymut