Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
środa, 19 kwietnia 2017 18:56

7 kwietnia 2017r. w Powiatowym Centrum  Kultury odbył się XVIII Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. W tym roku Festiwal zorganizował Zespół Szkół Technicznych  im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Młp. we współpracy z Centrum Kultury.
W Festiwalu wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu ropczycko- sędziszowskiego.
Celem Festiwalu jest zainteresowanie uczniów językami obcymi poprzez piosenkę, zachęcanie uczniów do kształtowania i doskonalenia własnych umiejętności językowych i artystycznych, prezentacja i popularyzacja piosenek różnych krajów i promowanie młodych talentów.  Zebrani goście mieli okazję posłuchać piosenek w językach angielskim, niemieckim oraz rosyjskim w zmaganiach konkursowych. Poza konkursem po raz pierwszy usłyszeliśmy piosenki w języku francuskim, włoskim i hiszpańskim.
Jury oceniało: poprawność językową, stronę muzyczno - wokalną interpretację prezentowanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny w każdej kategorii językowej.

tn_DSCF7124
tn_DSCF7137
tn_DSCF7149
tn_DSCF7163
tn_DSCF7176
tn_DSCF7205
tn_DSCF7233
tn_DSCF7266
tn_DSCF7268
tn_DSCF7271
tn_DSCF7274
tn_DSCF7279
tn_DSCF7286

Naszą szkołę godnie reprezentowali:

• Kategoria język niemiecki - Gabriela Białek, Patrycja Trojan - klasa 1 PPW, Paulina Pieja - klasa 2 TE,
  • Kategoria język angielski - Anita Kukla, Weronika Szela - klasa 1 THT,
  • Kategoria język rosyjski - Dariusz Jałowiec, Krzysztof Jałowiec - klasa 2 TOH i Adrian Książek - klasa 2 TBF oraz Monika Zagaja -  klasa 4 THT.

Po raz kolejny nasza szkoła odniosła sukces w kategorii języka rosyjskiego -  Monika zajęła I miejsce zaś chłopcy - II.

Zwycięzcom  gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

O. Jaracz

Poprawiony: środa, 19 kwietnia 2017 19:06