Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
piątek, 21 października 2016 12:07

Salon Maturzystów – Perspektywy 2016
Tu zaplanujesz swoją przyszłość

23 września 2016 r. uczniowie maturalnych klas: 3 PP, 3PW, 4TFS oraz 4TEM z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Salonów Maturzystów PERSPEKTYWY 2016. Rzeszowski Salon Maturzystów odbył się w Miasteczku Akademickim Politechniki Rzeszowskiej.
Podczas pobytu maturzyści mogli znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania dotyczące egzaminu maturalnego poprzez udział w wykładach i prezentacjach prowadzonych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Zapoznali oni uczniów z przepisami prawa, jakie będą obowiązywać na maturze w 2017 roku, opowiedzieli, jak są oceniane prace egzaminacyjne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, podpowiadali, jak przygotować się do egzaminu, wyjaśniali  nieporozumienia i obalili mity na temat kryteriów oceniania prac zdających.
Mamy nadzieję, że spotkania podczas Rzeszowskiego Salonu Maturzystów pomogą zdającym jeszcze lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego oraz dokonać dalszego wyboru kształcenia.

Renata Dumara

Poprawiony: piątek, 21 października 2016 12:27