Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
czwartek, 29 października 2015 19:14

XV Dzień Papieski

Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą

Jan Paweł II, List do rodzin

Jubileuszowy XV Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Dzień papieski jest obchodzony od 2001 r., w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Organizuje go powstała pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Jej celem jest upamiętnianie pontyfikatu Jana Pawła II poprzez upowszechnianie nauczania Papieża oraz wspieranie edukacji zdolnej młodzieży z małych miast i wsi.

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza i Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Ropczycach już po raz czternasty włączyła się w obchody tego dnia.

Z tej okazji w czytelni biblioteki można było obejrzeć składającą się z 26 plansz ekspozycję Jan Paweł II w Świecie Nauki wypożyczoną z Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego. Towarzyszyła jej wystawa książek i gazetki na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz wystawa publikacji autorstwa Karola Wojtyły. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzającymi byli nie tylko uczniowie szkół organizujących, ale również szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Ogółem wystawę odwiedziło 911 osób.
Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie lokalnego środowiska naszym przedsięwzięciem.

tn_IMG_8325
tn_IMG_8328