Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Profilaktyka zdrowia PDF Drukuj Email
czwartek, 26 marca 2015 08:26

Profilaktyka zdrowia zawsze była ważnym zadaniem realizowanym w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dlatego też Zespół Promocji Zdrowia zorganizował 20.03.2015r. juz po raz kolejny - VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem : „STOP NARKOTYKOM - BEZPIECZNE DORASTANIE''.

Eliminacje składały się z dwóch części: części teoretycznej ,w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 4 oraz uczniowie naszej szkoły jak również z części konkursowej, w której uczniowie mieli przygotować plakat wykonany dowolną techniką, ukazujący negatywny wpływ narkotyków na organizm.

Celem podjętych działań profilaktyczno - wychowawczych było:

a) szerzenie wiedzy o zdrowym stylu życia;
b) kształtowanie odpowiedzialności i postawy asertywnej;
c) uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z braniem narkotyków;
d) uwrażliwienie uczniów na skutki zdrowotne i karne zażywania narkotyków.

Swoją obecnością zaszczycili nas mili goście w osobach:

- Pani Dorota Wiater z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Ropczycach
- Pan Andrzej Świniuch -Kierownik Kształcenia Praktycznego w Zespole Szkół
 -Pani Małgorzata Sąsiadek opiekun młodzieży Zespołu Szkół nr 1 oraz
 -Pani Katarzyna Żurek opiekun młodzieży z Zespołu Szkół nr 4.

Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie Zespołu Szkół tj. Gabriela Korab i Sylwia Motyka z klasy I THL przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą skutków zdrowotnych i karnych zażywania narkotyków . Po prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom.

Zwycięzcami Turnieju Wiedzy o Zdrowiu zostali:

I miejsce - Karolina Rusin ZS nr 4 w Ropczycach
II miejsce - Sylwia Kocaba ZS nr 4 w Ropczycach
III miejsce - Monika Chodak ZS nr 4 w Ropczycach

Natomiast Jury konkursowe w osobach Pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF Pani Monika Kubik i Pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców konkursu plastycznego:

I miejsce zajęły - Bernadeta Kozioł ,Anna Jucha i Żaneta Ziomek z kl. III TEH
II miejsce zajął - Jakub Nowak z kl. I TO a
III miejsce zajęły - Małgorzata Flisak z kl. I TEF i Angelika Popiel z kl. II TFS

Uwieńczeniem Turnieju był słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.Zespół Promocji Zdrowia dziękuje serdecznie Panu Witoldowi Darłak - Staroście Powiatu ropczycko - sędziszowskiego, Radzie Rodziców Zespołu Szkół, Panu Mateuszowi Drygaś przedstawicielowi Firmy Handlowej oraz Panu Bartłomiejowi Pięcie z firmy ASKONET - za zasponsorowanie nagród dla zwycięzców Turnieju Wiedzy
o Zdrowiu i Konkursu Plastycznego pt. ,, Stop Narkotykom - Bezpieczne Dorastanie".

Zespół Promocji Zdrowia

Wysłane z iPada