Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego PDF Drukuj Email
środa, 29 października 2014 18:36

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt .,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego  przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego,
w październiku w Zespole Szkół im. ks.dra Jana Zwierza 07.10.2014 r. na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisa Stołowego połączone z prelekcją przeprowadzoną  przez Policję na temat  „Bezpieczeństwa na drodze”. Rozmowa ta miała na celu ukształtować prawidłowe nawyki komunikacyjne oraz uświadomić jak ważne jest przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa na terenie szkoły i poza nią. Szczególnie uwzględniono zasady bezpieczeństwa poruszania się po drogach, w drodze do szkoły oraz powrotu do domu.

Pogadankę przeprowadzili: młodszy aspirant Tomasz Gajdek, aspirant Krzysztof Jachymczyk oraz sierżant Katarzyna Wrona.
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe wskład którego wchodzili pani  wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili  zwycięzców :

I miejsce zajęła: Adrianna Ocytko z  kl.III TEH
II miejsce zajęła: Aneta Świętoń z kl. II TBL
III miejsce zajęli: Ewelina Pociask z kl. II TFS i Krystian Chmura z kl. Ib TO

Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa .
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia , przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego dziękuje serdecznie Burmistrzowi Miasta i Gminy Panu Bolesławowi Bujak i Pani Małgorzacie Bykowskiej
z Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie nagród  dla młodzieży w wyżej wymienionych konkursach.

Aneta Bochenek
Monika Kubik