Dzis jest 19.03.2024, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
Ciąg dalszy projektu... PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2013 20:06

W Zwierzu ciąg dalszy projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców”

Rok szkolny 2013/2014 to drugi rok realizacji projektu skierowanego do uczniów szkół zawodowych w ramach rządowego programu „Podkarpacie stawia na zawodowców”. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wykorzystał okres wakacji na reali- zację zasadniczej części projektu.

W miesiącach wakacyjnych 99 uczniów odbyło 4-tygodniowe staże w zakładach, firmach
i instytucjach powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Uczniowie zdobywali doświadczenie w branżach: budowlanej, samochodowej, hotelarskiej, ekonomicznej, mechatronicznej, mechanicznej oraz fotograficznej. Staż zawodowy to również możliwość zarobku,
gdyż w ramach tego projektu uczniowie zarobili netto 778 zł.

W tym okresie szkoła została doposażona w pomoce dydaktyczne za ponad 120 tyś. zł. Od września funkcjonuje nowoczesna 20-stanowiskowa klasopracownia językowa wyposażona w sprzęt multimedialny oraz specjalistyczne nagłośnienie i oprogra- mowanie. W trzech klasopracowniach matematycznych zainstalowano tablice interaktywne. W takie tablice doposażono ponadto klasopracownie zawodowe do budo- wnictwa oraz ekonomii. Na korytarzach szkolnych zainstalowano monitory dotykowe pełniące funkcje informacyjne. Społeczność szkolna ma na bieżąco dostęp elektroniczny do podziału godzin, ogłoszeń oraz internetowej strony szkoły. Całość systemu poprawia jakość zarządzania szkołą poprzez łatwiejszy dostęp każdego do ogromnej ilości bieżących informacji.

Prawie 200 zakwalifikowanych uczniów uczestniczy w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego zawodowego, rosyjskiego zawodowego, komunikacji w biznesie, projektowania i kosztorysowania oraz geografii regionalnej.

Od października planowane jest rozpoczęcie zajęć dodatkowych z języka niemieckiego zawodowego, matematyki stosowanej oraz doradztwa zawodowego.
Projekt pozwala uczniom ZS w Ropczycach zdobyć doświadczenie zawodowe, doskonalić umiejętności oraz kształcić się w nowoczesnej placówce.

Krzysztof Klimek - koordynator projektu z ramienia szkoły.

Poprawiony: czwartek, 17 października 2013 20:15

Regulamin staży zawodowych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:58

REGULAMIN STAŻY ZAWODOWYCH
W PROJEKCIE „PODKARPACIE STAWIA NA ZAWODOWCOW'
współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Pobierz regulamin staży

Ogłoszenie PDF Drukuj Email
środa, 10 kwietnia 2013 11:07

Ropczyce, dn. 10 grudnia 2012 r.

Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
ogłasza nabór uczestników na część pierwszą zajęć dodatkowych z:

1. Języka angielskiego zawodowego.
  2. Języka rosyjskiego zawodowego.
  3. Komunikacji w biznesie.
  4. Geografii regionalnej.
  5. Komputerowej obsługi firmy.
  6. Projektowania i kosztorysowania.

czytaj całość

Poprawiony: środa, 10 kwietnia 2013 11:13

Ogłoszenie o naborze PDF Drukuj Email
środa, 12 grudnia 2012 12:52

Dyrektor Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
ogłasza nabór uczestników na część pierwszą zajęć dodatkowych z:

1. Języka niemieckiego zawodowego.
  2. Matematyki stosowanej.
  3. Doradztwa zawodowego.

organizowanych w ramach projektu "Podkarpacie stawia na zawodowców" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

czytaj całość

Poprawiony: środa, 12 grudnia 2012 13:03