Dzis jest 29.05.2022, imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji
advert 1
advert 2
advert 3
Klasy mundurowe
Lekcje z Policją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 listopada 2021 12:45

Listopadowe Lekcje z Policją


W listopadzie w Zespole Szkół im dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się lekcje z udziałem przedstawicieli ropczyckiej policji w ramach innowacji edukacyjnej naszego Liceum Ogólnokształcącego Sportowego, jaką są zajęcia z wiedzy wojskowej, policyjnej i pożarniczej. Ich celem oprócz promowania sportowego trybu życia jest poszerzanie wiedzy uczniów naszych o tematykę dotyczącą pracy w służbach mundurowych. Tym razem głównym celem tych nietypowych lekcji było zapoznanie młodzieży ze specyfiką policyjnej służby, a także omówienie struktury policyjnych formacji oraz zapoznanie z głównymi zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy różnych pionów ropczyckiej komendy. Ponieważ uczniowie tych klas wiążą swoją przyszłość z „mundurówkami” współpraca z lokalnymi jednostkami jest regularnie odnawiana. Aby młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda służba, ropczyccy funkcjonariusze policji spotkali się dwukrotnie 15. i 23. listopada 2021r. z uczniami Zespołu Szkół.


Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 12:57
Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 listopada 2021 12:49


W dniu 9. listopada 2021 r. uczniowie klas mundurowych: 1 PW4 i 2PW4 brali udział w spotkaniu z przedstawicielem Wojsk Obrony Terytorialnej. Celem spotkania było zapoznanie z regulaminem noszenia mundurów przez uczniów klas Liceum Ogólnokształcącego Sportowego. W trakcie zajęć zostały omówione również zasady żołnierskiego zachowania.
Za cenne wskazówki i rady- DZIĘKUJEMY!


zobacz więcej zdjęć

 


Poprawiony: środa, 10 listopada 2021 13:18
 
Lekcje terenowe. Część III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2021 09:24

"Październik z wojskiem"
Lekcje terenowe. Część III - Jednostka Wojskowa w Nowej Dębie.


Klasy mundurowe zakończyły "wojskowy październik" lekcją terenową w jednostce w Nowej Dębie. Dzięki profesjonalnemu przewodnikowi po jednostce uczniowie mogli poznać strukturę ośrodka i zasady pracy służb wojskowych na co dzień i w czasie ważnych wydarzeń z udziałem przedstwicieli rządu.
Zajęcia rozpoczęły się od obserwacji działań żołnierzy podczas kierowania ogniem w obronie w poligonowym pasie ćwiczeń taktycznych. Widowiskowe ćwiczenia obserwowane z wieży widokowej i z samego pasa zostawiły niezatarte wrażenia, nie tylko słuchowe, działające na wyobraźnię. Zwiedzili również nowe imponujące lądowisko śmigłowców oraz poznali nieco historii z II wojny światowej w Sali Tradycji z eksponatami (m. in. liczne odznaki, medale, pamiątki oraz ślady historii związanej z jednostką w Nowej Dębie) Oglądnęli również działa oraz armaty przeciwlotnicze i przeciwpancerne, a także mieli możliwość obejrzenia od środka czołgu T34, co spotkało się z niezwykłym zainteresowaniem.Podczas wizyty w Wojskowej Straży Pożarnej młodzież miała mozliwość wziąć udział w ćwiczeniach z wężami strażackimi oraz przyjrzeć się z bliska autentycznej broni i posłuchać instruktażu dotyczącego jej czyszczenia.
Zwiedzając obozowisko wojskowe z domkami i kontenerami dla żołnieży mogli sobie wyobrazic swoją przyszłą służbę.
Poznali również Materiały z ćwiczeń wojskowych pod kryptonimem "Dragon 21".
Na koniec, dzięki uprzejmości żołnierzy, nasze klasy mundurowe w Ośrodku urządzeń wahliwych wzięły udział w ognisku intergracyjnym zakończonym wspólną "belgijką".
Kolejne zaplanowane zajęcia rozszerzą ich wiedzę o innych służbach mundurowych, być może przybliżając ich do decyzji o wyborze swojej przyszłości.

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 09:25
 
"Październik z wojskiem. Lekcje terenowe" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 października 2021 09:39

Część II - Ćwiczenia strzeleckie.


W czasie lekcji terenowych odbywających się poza szkołą dbamy o rozwijanie rozmaitych umiejętności i zainteresowań uczniów z klas mundurowych.
Kolejnymi zajęciami z tego cyklu były ćwiczenia w srzelaniu, które odbyły się 18 października 2021r. na ropczyckiej strzelnicy LOK. W lekcji uczetniczyła klasa II policyjno - pożarniczo - wojskowa, która pod opieką nauczyciela wiedzy ogólnowojskowej p. Tomasza Wójcika oraz instruktora strzelectwa, wykorzystywała w praktyce zdobytą na lekcjach teoretyczną wiedzę na temat strzelania. Trenując na karabinkach sportowych uczniowie szlifowali potrzebną w pracy służb mundurowych umiejętność obsługowania broni i oddawania trafnych strzałów.Oby więcej takich lekcji!


zobacz zdjęcia w galerii

Poprawiony: piątek, 22 października 2021 09:46
 
Lekcje terenowe klas mundurowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 października 2021 17:55

“Październik z wojskiem”

33. Batalion Piechoty Lekkiej w Dębicy


W tym roku szkolnym uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół rozpoczną cykliczne lekcje w terenie odwiedzając jednostki wojskowe, ośrodki szkoleń czy poligony. Dzięki temu pomysłowi udziałem przedstawicieli służb mundurowych – wojska, straży pożarnej oraz policji, będą mieli możliwość poznania zasad, jakie obowiązują w ich jednostkach oraz na czym polega służba.

Pierwsze tego typu zajęcia terenowe, dzięki którym młodzież zyska nowe doświadczenia podczas bezpośredniego kontaktu z mundurowymi, odbyły się 12 października 2021r. Dzięki współpracy Zespołu Szkół z Wojskiem Obrony Terytorialnej uczniowie naszych klas mundurowych miały okazję wziąć udział w lekcjach na terenie jednostki wojskowej w Dębicy. Uczniowie pod czujnym okiem wojska poznali specyfikę ich pracy podczas Dnia Otwartego jednostki oraz brali udział w różnych zajęciach sprawnościowych. Podzieleni na grupy próbowali swoich sił w strzelaniu sportowym z wykorzystaniem trenażerów, a także pokonywaniu toru przeszkód na czas w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem wojskowym.Zobacz wiecej zdjęć w galerii


To cenna lekcja wiedzy i sprawdzian swojej sprawności, za co serdecznie dziękujemy!

Poprawiony: piątek, 22 października 2021 11:45