Dzis jest 17.10.2021, imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
advert 1
advert 2
advert 3
Przedsiębiorczość
Jak wyrobić w sobie nawyk oszczędzania pieniędzy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 maja 2021 11:23

 

Dziś oszczędzanie jest trudne. Wymaga o wiele więcej samozaparcia i dyscypliny niż kiedykolwiek wcześniej. I to nie ze względu na niskie płace, ale ze względu na przesiąknięte duchem konsumpcjonizmu przyzwyczajenia.
Żadną wymówką nie jest powiedzenie: „nie mam z czego oszczędzać”. Oszczędzanie to nie sprint, to maraton. A o jego efektach mówić można po upływie miesięcy czy lat. Jak oszczędzać pieniądze?

 Jeśli chcesz oszczędzać pieniądze, rozwiń sobie nawyk płacenia najpierw samemu sobie. Jeśli odłożysz jakąś kwotę na samym początku, to jakoś wykombinujesz później, na czym zaoszczędzić. Natomiast odwrotny proces nie działa.
W oszczędzaniu najtrudniejsze są początki. Później staje się ono nawykiem, na który przestajemy zwracać uwagę. Jeśli mamy problem z postawieniem pierwszych kroków, możemy wybrać drogę na skróty. Banki mają narzędzia, które wspomagają „bezbolesne” odkładanie pieniędzy.
W oszczędzaniu liczy się regularność, więc suma którą planujemy odkładać powinna być dopasowana do naszych możliwości finansowych. Idealnie by było, gdyby udało się odłożyć 10 czy 20 proc. miesięcznych dochodów. Jeśli jednak mamy z tym problem, zacznijmy od drobnych kwot. Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przygotowała kilka prostych nawyków, które o krok przybliżą Cię do miliona. Zapraszamy do prezentacji:


zobacz prezentację

Poprawiony: czwartek, 06 maja 2021 11:28
 
Bezpieczna przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 maja 2021 13:42
Emerytura ma zabezpieczyć Twój byt,
gdy z powodu wieku nie będziesz już mógł lub chciał pracować.

„… Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami przez ARC Rynek i Opinia, jedynie 31% młodych Polaków, beneficjentów ulgi podatkowej „PIT 0”, podejmuje kroki by zabezpieczyć swoją przyszłość finansową. Zdecydowana większość oszczędza w tym celu pieniądze – w przysłowiowej „skarpecie” (36%), na kontach oszczędnościowych (33%), czy gromadząc środki na lokacie (7%). Tylko 15% pomnaża kapitał inwestując.”Zastanawiasz się, kiedy warto zacząć oszczędzać na dodatkową emeryturę? A może myślisz, że oszczędzanie na emeryturę nie ma sensu albo jest bardzo trudne? Tak naprawdę każdy rok bez oszczędzania teraz, jest utratą szansy na godną emeryturę w przyszłości. Na powyższe pytania znajdziesz odpowiedź w prezentacji przygotowanej przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej


Link do prezentacji

Poprawiony: środa, 05 maja 2021 13:51
 
Katalog uszczelniania domowych wydatków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 maja 2021 13:32

Nie oszukujmy się, mając „naście” lat, nie mamy jeszcze żadnego planu. Nie oznacza to jednak, że podstaw oszczędzania nie możemy już zdobywać. Gdy nasze potrzeby, także finansowe rosną, to doskonały czas na zrobienie pierwszych kroków w finanse dorosłych.
Na początek w skali mikro.


Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ramach udziału naszej szkoły w programie Złote Szkoły NBP przygotowała plan oszczędzania:


zobacz katalog

Poprawiony: środa, 05 maja 2021 13:38
 
Spotkanie z Panem Andrzejem Burzyńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021 10:52

 


Spotkanie z Panem Andrzejem Burzyńskim w ramach udziału naszej szkoły w programie Złote Szkoły NBP

30 marca 2021 roku uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w Spotkaniu z Ekspertem Panem Andrzejem Burzyńskim. To popularny szkoleniowiec działający w sieci,
a to tam obecnie młody człowiek szuka wiedzy, autorytetów i rozrywki.
Jest konsultantem biznesowym, Dyrektorem Akademii Rozwoju Przedsiębiorcy, autor książek i praktycznych poradników np. „Od pasji do biznesu”, produktywny przedsiębiorca, influencer, YouTuber.
Sposób przedstawiania i rozwiązywania problemów przez Pana Andrzeja jest bardzo prosty, często schematyczny. Jego popularność jest wynikiem ciężkiej pracy, zaangażowania dużej wiedzy ale przede wszystkim umiejętności.


czytaj całość

Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2021 10:59
 
Ranking kredytów gotówkowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021 10:18

Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej w ramach udziału naszej szkoły w programie Złote Szkoły NBP zrobiła spacer po różnych bankach, aby zebrać ofertę banków i porównać ją ze sobą.
Tematem przewodnim był kredyt gotówkowy jego opłacalność i koszt dla przeciętnego Kowalskiego.


zobacz ranking kredytów


 
Kredyt czy pożyczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021 09:56

 

KREDYT CZY POŻYCZKA?
O TO JEST PYTANIE!


Pożyczkżnica między kredytem a pożyczką? Nie tylko w nazwie,

ale i podstaa i kredyt oznaczają zobowiązanie finansowe, ale nie są tożsame,
choć w języku potocznym często wykorzystuje się te pojęcia zamiennie.
Jaka jest rówie prawnej udzielenia.
Kredytów udzielają wyłącznie banki, a pożyczek nawet osoby fizyczne.


Czym się różni kredyt od pożyczki?
Poniżej znajdziecie odpowiedź :


Link do prezentacji

Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2021 10:18
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 18:42

Poprawiony: poniedziałek, 29 marca 2021 19:45
 
Spotkanie z Ekspertem w ramach realizacji programu "Złote Szkoły NBP" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 marca 2021 20:28

 

Poprawiony: wtorek, 23 marca 2021 20:28
 
15 MARZEC - ŚWIATOWY DZIEŃ KONSUMENTA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 marca 2021 11:40


15 marca to - jak co roku - Światowy Dzień Konsumenta. W Polsce oficjalnie święto to obchodzone było po raz pierwszy w 2000 r.
Tradycję zapoczątkowano w Stanach Zjednoczonych w 1983 r. Amerykanie wpadli na pomysł ustanowienia Światowego Dnia Konsumenta (zwanego niekiedy Światowym Dniem Praw Konsumenta) w 21 rocznicę przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy'ego w Kongresie na temat projektu ustawy o ochronie praw konsumenta. Podczas owej przemowy prezydent USA stwierdził, że "konsumenci to my wszyscy".
Kennedy był pierwszą osobą z grona światowych przywódców, która zwróciła uwagę na problem respektowania praw konsumenta. Prezydent USA wyróżniał cztery podstawowe prawa konsumenta: prawo do informacji, prawo do wyboru, prawo do bezpieczeństwa oraz prawo do reprezentacji.


Jest to fajna okazja do zapoczątkowania cyklu artykułów – porad, które będziemy publikować w tej zakładce. Inicjatywa ta jest związana z przystąpieniem naszej szkoły
do programu „Złote Szkoły NBP” i utworzeniem drużyny, która będzie starać się o uzyskanie tego tytułu przez naszą szkołę.
Mamy nadzieję, że nasze publikacje przydadzą się zarówno nauczycielom jak i uczniom!


Klub Przedsiębiorczy ZWIERZ


Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją

Poprawiony: poniedziałek, 22 marca 2021 11:51