Dzis jest 26.01.2020, imieniny Lutosława, Normy, Pauliny
advert 1
advert 2
advert 3
Kampania "Młodzi odwagi!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 26 czerwca 2013 08:34

Zakończenie Kampanii „Młodzi odwagi!”


Akcja prowadzona była przez cały rok szkolny 2012/2013. Jej głównym celem była promocja zdrowych nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Zwracano także uwagę uczniów na jakość jedzenia, które wybierają, sposób, w jaki je spożywają oraz zachęcano ich do codziennego fizycznego ruchu oraz czynnego uprawiania sportu.


Akcja Młodzi Odwagi! miała charakter ogólnopolskiej kampanii wspieranej przez dziennikarzy, publicystów oraz specjalistów, zajmujących się zdrowym stylem życia.
Przez cały rok szkolny na stronie akcji i jej partnerów oraz w papierowym wydaniu Gazety Wyborczejpublikowane były artykuły na temat zdrowego trybu życia i odżywiania. Koordynatorem działań szkolnych było Centrum Edukacji Obywatelskiej, które: przygotowało i upowszechniło materiały metodyczne dla dyrektorów i nauczycieli, wspierało konkretne działania szkół oraz komunikowało się z uczestnikami, w tym także uczennicami i uczniami.


kliknij, aby powiększyć


W ramach realizacji zadań akcji nasza szkoła:

  1. podpisałaManifestu zdrowego trybu życia,
  2. realizowała działania edukacyjne proponowane przez CEO w ramach akcji, były to lekcje i warsztatydlauczniów upowszechniające zdrowy styl życia.


Dzięki udziałowi w akcji „Młodzi Odwagi!” cała społeczność szkolna dowiedziała się,
że sposób odżywiania, aktywność fizyczna i tryb życia wpływają na zdrowie oraz samopoczucie nas wszystkich, dają nam energię do nauki i pracy.


Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: środa, 26 czerwca 2013 08:46
 

Dzisiaj mamy:


niedziela
stycznia 2020
26