Dzis jest 26.01.2020, imieniny Lutosława, Normy, Pauliny
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs "Alchemik" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 maja 2013 16:59

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”W dniu 14 marca 2013 roku uczniowie klasy 4 TE Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach: Dariusz Nowak, Jacek Świerad i Krzysztof Wójtowicz uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „ Alchemik”.  Celem konkursu jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. Konkurs organizowany jest każdego roku przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy z warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego i adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 


W czasie trwania konkursu przedstawiciele Zespołu Szkół odpowiadali na pytania testowe oraz rozwiązywali zadania otwarte z zakresu chemii. Konkurs dostarczył uczniom rozrywki umysłowej oraz był sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności.Oficjalne wyniki konkursu poznaliśmy 15 maja 2013 r. Uczniowie Zespołu Szkół  znaleźli się w gronie wyróżnionych i otrzymali dyplomy za osiągnięcie bardzo dobrych wyników.
Serdecznie gratulujemy uczestnikom satysfakcjonujących rezultatów i wyróżnień. Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki stanowić będą zachętę do dalszego rozwijania umiejętności i ciągłego poszerzania wiedzy chemicznej.Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2013 09:17