Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Bitwa o Wielką Brytanię PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 19:38

Turniej miał dwie fazy. Pierwsza to powszechne eliminacje trwające cztery rundy.
Łącznie rozegrano w nich 200 pojedynków! co daje około 500 partii (grano do dwóch zwycięstw). Emocji było wiele, bo niektórzy zawodnicy mieli już doświadczenie z lat ubiegłych
i wielką ochotę na wykazanie swej wyższości w tej edycji Turnieju. Eliminacje pozwoliły wyłonić finałową ósemkę, która w systemie pucharowym walczyła o końcowy tryumf. Zwycięzcą okazał się Mariusz Grabowy z ropczyckiego Liceum, a tuż za nim uplasowali się Rafał Drozd, Joanna Wrzos (również uczniowie LO w Ropczycach) oraz Olaf Czaja
ze Społecznego LO Doliny Strugu w Chmielniku.

Finaliści otrzymali nagrody rzeczowe – pakiet gier planszowych wydanych przez IPN oraz zestaw gadżetów. Również najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół obdarowani zostali pamiątkowymi upominkami.
Po raz kolejny udało się połączyć intelektualne zmagania z nietypową lekcją historii.
W przerwach między rozgrywkami uczniowie poznawali najnowszą grę edukacyjną IPN – Znaj Znak.

Mamy nadzieję, że kolejne spotkania przy edukacyjnych grach planszowych będą równie owocne!

Wojciech Sieroń

Poprawiony: poniedziałek, 29 kwietnia 2013 19:57