Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
niedziela, 07 kwietnia 2013 17:42

"Na prawo most na lewo most a dołem Wisła płynie…"

W tym roku w ramach promocji naszej szkoły na wycieczkę do Warszawy z naszymi uczniami zabraliśmy gimnazjalistów z  Woli Ocieckiej. W trakcie długiej podróży do stolicy znaleźliśmy czas na ,,wycieczkową” lekcję geografii.  Uzbrojeni w nową wiedzę wkroczyliśmy na Krakowskie Przedmieście i ruszyliśmy tą najpopularniejszą ulicą stolicy na Stare Miasto. Kolumna Zygmunta,  Zamek Królewski, uliczki i kamienice Starówki, Barbakan, mury obronne, pomnik Małego Powstańca,  zrobiły na uczestnikach duże wrażenie. Spacer zakończyliśmy na Placu Piłsudskiego przy pomniku Nieznanego Żołnierza. Niestety zaśnieżone alejki Parku Saskiego nie zachęcały do spaceru. Postanowiliśmy spróbować swoich sił na Stadionie Narodowym - oczywiście jako kibice. Niektórzy byli zawiedzeni, że nie mogli wbiec na murawę, ale jeszcze wszystko przed nimi – może kiedyś? Ponieważ głównym celem naszej wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik to tam spędziliśmy najwięcej czasu. Wszyscy wracali zadowoleni i mimo zmęczenia uśmiechy nie znikały z twarzy uczestników.

tn_026
tn_033