Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 marca 2013 11:52

Otwarcie Olimpiady nastąpiło o godz. 900 . Przybyłych z 20 szkół uczniów i opiekunów oraz członków komisji powitał Pełnomocnik Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Budowlanych Pan Ryszard Daniel. Przedstawił  skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem olimpiady.

W dalszej części członkowie komisji wygłosili krótkie przemówienia, po czym przedstawiciele opiekunów sprawdzili oryginalność prac i rozpoczęła się pierwsza część olimpiady.

Całość  zawodów składa się z dwóch części trwających po 120 minut.
Ośmiu najlepszych uczniów wyłonionych z pośród uczestników zawodów okręgowych weźmie udział w eliminacjach centralnych, które w tym roku odbędą się w Nowym Sączu.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Celem Olimpiady jest:

• rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy
    i umiejętności budowlanych,
  • kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych,
  • lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia na kierunkach budowlanych szkół wyższych,
  • wyrobienie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy,
  • zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi
    i technologicznymi w dziedzinie budownictwa,
  • zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i stworzenie jej warunków szlachetnego współzawodnictwa,
  • doskonalenie form i metod twórczej pracy nauczycieli z młodzieżą,
  • stworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Opracowała:
mgr inż. Agnieszka Róg