Dzis jest 23.01.2020, imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy
advert 1
advert 2
advert 3
Międzynarodowy Dzień Puszystych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 01 marca 2013 09:55

Międzynarodowy Dzień Puszystych


Dzień Puszystych to jedyny dzień w roku, kiedy osoby z mniejszą lub większą nadwagą bez wyrzutów sumienia mogą sięgnąć po puszystego pączka czy ulubiony kawałek ciasta. Dzień Puszystych to także okazja, by zastanowić się nad tym, co jest lepsze - puszystość czy anorektyczna chudość? Czy bycie puszystym wyklucza osiągnięcie sukcesu?

 


W czasach, kiedy promowana jest szczupła, żeby nie powiedzieć anorektyczka figura,
a większość społeczeństw zachodnich zmaga się z epidemią otyłości święto obchodzone 1 marca, czyli Międzynarodowy Dzień Puszystychprzynosi krótkie wytchnienie od katowania się rygorystycznymi dietami przetykanymi gigantycznymi wyrzutami sumienia, związanymi z drobnymi wyłomami czy wręcz napadami obżarstwa.

Tego jednego dnia, wszyscy z nadwyżką kilogramów mogą „na kołku odwiesić” diety
i głodówki i cieszyć się na chwilę odzyskanym, w pełni uprawnionym spokojem duszy
i ciała. 


Delektując się ulubioną eklerką czy czekoladą z dużą zawartością magnezu, zróbmy przegląd osób, w których stronę na co dzień zwrócone są nasze oczy – znanych
i podziwianych z pierwszych stron gazet, którzy błyszczą urodą na firmamencie gwiazd -  są wzorem urody, figury czy stylu życia. Czy rzeczywiście na salonach brylują wyłącznie wieszaki na ubrania?

Zdecydowanie nie! Więc nie dajmy się wpędzić w kompleksy. Pierś do przodu! Atrakcyjność nie wynika z kilogramów, choć tak starają się wmówić nam projektanci, tylko „tego czegoś”, a tego puszystym celebrytom i gwiazdom na pewno nie brakuje!Kobiety, które mimo dodatkowych kilogramów są seksowne i wspaniałe:

 

 • Piosenkarki - Adele – kobieta o wielkim głosie i pięknych oczach; Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Lora Szafran, Dominika Kurdziel, Aretha Franklin.
 • Aktorki: Anna Dymna, Kirstie Alley, Jennifer Hudson, Kathy Bates, Monique Imes, Joanna Bartel, Beth Ditto.
 • Psycholożki: Katarzyna Miller, Dorota Zawadzka.
 • Restauratorki i specjalistki od gotowania: Magda Gessler, Aneta Kręglicka, NigellaLawson.
 • Dziennikarki i showmenki: OprahWinfrey , Dorota Wellman.
 • Menadżerka: Katarzyna Niezgoda, zarządzająca obecnie włoską marką odzieżową DeniCler. 
 • Projektantka mody: Gosia Baczyńska.

 

Wśród znanych mężczyzn nie brakuje również tych misowatych, których wielbimy proporcjonalnie do kilogramów:


 • Showmeni i dziennikarze: Wojciech Mann, Bartosz Węglarczyk,
 • Aktorzy: Krzysztof Kowalewski, Alec Baldwin, John Goldman, Michał Piela, ForestWhitaker, Gerard Depardieu, Olaf Lubaszenko.
 • Polityk: Ryszard Kalisz.
 • Piosenkarz: Rudi Schuberth.

 


Każdy z nas często patrzy na siebie krytycznie, zwłaszcza kobiety widzą w sobie rożne „usterki", ale może dzisiaj warto sobie „odpuścić” ? Okrągłe kształty są piękne. Dlatego nie dziwi, że mają swoje święto! Dziś każdy ma prawo do wyglądania tak, jak czuje się najlepiej! Wszystkim puszystym życzymy dużo uśmiechu i satysfakcji z życia!


Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: piątek, 01 marca 2013 10:04
 

Dzisiaj mamy:


czwartek
stycznia 2020
23