Dzis jest 20.04.2024, imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha
Promujemy świadomy patriotyzm PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 maja 2012 12:21

PROMUJEMY WŚRÓD MŁODZIEŻY ŚWIADOMY PATRIOTYZM

26 kwietnia br. delegacja uczniów z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach – poczet sztandarowy oraz reprezentacja uczniów Liceum Ogólnokształcącego Sportowego z klasy pożarniczo-policyjnej uczestniczyła w patriotyczno-religijnej uroczystości pt. "Historia obozów pracy przymusowej w Pustkowie i poligonu Waffen SS Trupenubungsplatz Heidelager" na Górze Śmierci w Pustkowie.

imgp4191
pustkow 1
pustkow 6

Ważnym punktem uroczystości było otwarcie Ekspozycji Historyczno – Dydaktycznej przy Górze Śmierci. Ekspozycja  obrazuje historię i działanie tutejszego przymusowego obozu pracy w Pustkowie i poligonu Waffen-SS z czasów II Wojny Światowej.

Udział młodzieży Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w uroczystościach na Górze Śmierci w Pustkowie był z pewnością niezapomnianą lekcją świadomego patriotyzmu.

zespół ds. promocji

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 12:31