Dzis jest 11.07.2020, imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
advert 1
advert 2
advert 3
II Międzyszkolny Turniej 303 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 10:50


Po czterech rundach eliminacji wyłoniona została finałowa czwórka, która walczyła
o prymat. Tryumfatorem został Rafał Drozd z ropczyckiego LO, który w nagrodę otrzymał zestaw gier edukacyjnych wydanych przez IPN. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani grami planszowymi IPN oraz drobnymi gadżetami. Zapewne posłużą im do rozwijania planszówkowych pasji wśród rówieśników.

 


W czasie Turnieju odbyły się także pokazy filmów historycznych o Bitwie o Anglię oraz sesja popularno-naukowa dla nauczycieli na temat gier planszowych w edukacji. Dodatkową atrakcją była wystawa modeli kartonowych samolotów i innego sprzętu bojowego z okresu II wojny światowej.
Zaangażowanie młodzieży i towarzyszące rozgrywkom emocje udowadniają, że taka alternatywna forma edukacji może przynieść ciekawe efekty, rozbudzając zainteresowanie i pogłębiając zrozumienie tematu. Opiekunowie grup mogli poznać nowe sposoby realizacji celów dydaktycznych.

 


Już dziś zapraszamy na kolejną edycję turnieju – za rok w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Wojciech Sieroń

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2012 11:00
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 116 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS