Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
EDUSCIENCE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 10:36

Nasze Technikum znalazło się wśród 250 szkół wybranych do projektu spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszonych.
Głównym celem projektu jest zwiększenie zainteresowania podjęciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy uczniów
i uczennic
z całej Polski poprzez opracowanie, pilotażowe wdrożenie oraz upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania z wykorzystaniem interaktywnej platformy e-learningowej.

Korzyści dla szkoły w ramach projektu:

1. Uczestnictwo w jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce, prowadzonym przez Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.
  2. Szkoła uczestnicząca w projekcie otrzyma tablicę interaktywną wraz
    z oprogramowaniem oraz zestaw do monitoringu przyrodniczego.
  3. Darmowy dostęp do nowoczesnej platformy e-learningowej, na której umieszczone są gotowe scenariusze lekcji z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych
  4. Darmowy dostęp do produktów multimedialnych z zakresu Science: płyty
    z wersją demo platformy, podręcznik metodyczny dotyczący e-learningu oraz przyrodniczy portal internetowy.
  5. Darmowy dostęp do materiałów przygotowanych przez naukowców-dydaktyków, możliwość samodzielnej edycji materiałów z wykorzystaniem interaktywnych narzędzia platformy (np. różnego typu zestawy gier dostosowane do czterech etapów edukacyjnych).
  6. Możliwość konsultacji zagadnień naukowych z naukowcami mającymi dyżur na platformie e-learnignowej podczas własnych lekcji.
  7. Uczestnictwo w wycieczkach tematycznych, piknikach i Festiwalach Naukowych.
  8. Udział w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.
  9. Udział w zajęciach lekcyjnych w obserwatoriach w Książu, Raciborzu, Ojcowie, Belsku, Świdrze oraz w Muzeum Geologicznym w Krakowie oraz lekcjach transmitowanych ze statku badawczego Oceania lub Horyzont II.

Uczniowie będą mieli niepowtarzalny bezpośredni kontakt z nauką. Żaden dotychczasowy projekt z zakresu edukacji przyrodniczej w Polsce nie jest w stanie zapewnić tak „żywego” i fascynującego poznawania świata science. Wszystkie zajęcia zmierzać będą
do wykorzystania i wdrażania najnowszej wiedzy nt. budowy mózgu i potrzeb człowieka oraz motywowania go do działania i poznania własnej inicjatywy. W tym celu każdy
ze stworzonych e-programów zawierać będzie nowoczesne i skuteczne metody pracy
z uczniem. Wypracowane e-materiały będą również kompatybilne z tablicami multimedialnymi, które z pewnością uatrakcyjnią proces uczenia się w naszej szkole.

Szkołę do projektu zgłosiła Renata Dumara nauczycielka przedmiotów informatycznych
i fizyki w naszej szkole.

Dzięki udziałowi w projekcie staniemy się SZKOŁĄ TECHNOLOGICZNEGO JUTRA!

redu

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2012 10:44