Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Nowe kompetencje to nowe szanse zawodowe PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 grudnia 2011 11:17

Nowe kompetencje to także  doskonalenie  umiejętności w zakresie królowej nauk- matematyki. Tu zajęcia  projektowe prowadzone są we wszystkich klasach pierwszych (Technikum Mechanicznego oraz  ZSZ), oraz  jednej  grupy  na poziomie maturalnym.
W klasach pierwszych chodzi o uzupełnienie zaległości przynoszonych z gimnazjów,
co powinno  ułatwić start  tej młodzieży w szkole  średniej, ułatwić  naukę w dalszych klasach (gdzie matematyka jest podstawą wielu przedmiotów zawodowych, takich jak Podstawy Konstrukcji Maszyn, Mechanika Techniczna  itp.).

Z myślą  dobrego przygotowania do matury zorganizowane zostały  także zajęcia projektowe „Język angielski na maturze”. Odbywają się one w znanej w naszym środowisku Szkole Językowej „English-Hous” i zakończą się także certyfikatem potwierdzającym  stopień uzyskanych umiejętności.
Nowe kompetencje  oznaczają także  dodatkowe kwalifikacje spawacza MAG/TIG  jakie uzyskają absolwenci Technikum Samochodowego   tej szkoły. W  tym miesiącu rozpoczęły się dodatkowe zajęcia dla  grupy wyróżniających się uczniów (dodatkowo spełniających także pozostałe kryteria rekrutacyjne), które  w maju następnego roku zakończą   się egzaminem zewnętrznym, co pozwoli uzyskać książeczkę spawacza, oraz międzynarodowy certyfikat.

W ramach rozwiązania  kompleksowego  problemu  bezrobocia wśród absolwentów zaplanowano w projekcie wsparcie uczniów ZSZ  w postaci doradztwa zawodowego,
a dla całej szkoły  utworzenie Szkolnego Ośrodka  Kariery /SzOK/.
Zajęcia  te prowadzone są przez  specjalistów  wysokiej klasy Powiatowego Urzędu Pracy.

Na tych stronach prezentować będziemy systematycznie  przebieg realizacji zajęć projektowych, a także zdjęcia pokazujące   uczestników i  prowadzących zajęcia.

Matematyka w 1 a wz - p. Jarosław Świder

p. Stanisław Wójciak i p. Dorota Angerman - konsultant Regionalnego Osrodka EFS