Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Koncert charytatywny PDF Drukuj Email
wtorek, 06 grudnia 2011 11:11

Imprezę w pięknym stylu rozpoczęli tancerze wykonując walca wiedeńskiego. Następnie sceną zawładnęli członkowie zespołu „Bracia GP”, w skład którego wchodzą :
Alicja Łabaj – wokalistka, Jakub Frodyma– klawisze, Michał Gajewski – gitara i bas, Marek Gajewski – perkusja, Marcin Podsiadło – saksofon i wokal oraz Dariusz Podsiadło – wokal. Grupa porwała publiczność, a koncert zamienił się w radosną zabawę taneczną. Wszyscy obecni  znakomicie się bawili, nie zapominając jednak przy tym o szlachetnym celu imprezy.

Do występu grupy, a tym samym zorganizowania zabawy w dużym stopniu przyczynił się perkusista „Braci GP”, który jest równocześnie uczniem Zespołu Szkół. Jednak oprócz niego, do naszej szkoły uczęszcza wiele innych utalentowanych i chętnych do pomocy osób ,które udzielają się w różnego rodzaju przedsięwzięciach oraz przedstawieniach, mających na celu wspieranie potrzebujących. Uczniowie Zespołu Szkół organizują, nagłaśniają i sami chętnie biorą udział w akcjach charytatywnych takich  jak chociażby: Wyprawka dla Żaka , honorowe krwiodawstwo, Góra Grosza, I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem oraz wielu innych.

To wspaniałe ,że młodzież potrafi wykorzystać swoją energię i umiejętności, by pomóc innym. W ten sposób młodzi ludzie uczą się prawdziwego człowieczeństwa, a ich postawa sprawia, że słowa takie jak te nabierają głębokiego sensu:

‘’Bądź obecny
Są takie chwile, kiedyś czyjaś pomocna dłoń
jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem,
wybawieniem, otuchą, pocieszeniem.
Jak dobrze, że jest ktoś,
do kogo możesz zwrócić się o pomoc.
Jak dobrze, że ty jesteś,
by komuś przyjść z pomocą,
po prostu przy nim być, gdy tego potrzebuje.
Jak dobrze, że jesteś... ‘’

- Małgorzata Stolarska