Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Uniwersytety matematyczne PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 grudnia 2011 12:52

Uczniowie i nauczyciele uczestniczący w projekcie mogą skorzystać ze stworzonego
na potrzeby projektu matematycznego portalu edukacyjnego. Na portalu są prezentowane treści, ćwiczenia i zadania, które stanowią uzupełnienie informacji przekazywanych na zajęciach. Uczniowie biorący udział w zajęciach wyrównawczych mogą uczestniczyć w Internetowej Klasie Matematycznej. Ma ona na celu propagowanie kształcenia matematycznego poprzez zapewnienie dostępu do materiałów teoretycznych, odpowiednio wyprofilowanych zadań, wymianę poglądów (forum internetowe dla nauczycieli i uczniów) oraz monitoring postępów wiedzy i umiejętności matematycznych uczestników projektu. Wyniki testów w Internetowej Klasie Matematycznej będą stanowić jedno z kryteriów rekrutacji uczniów do udziału w Letnich Obozach Naukowych.

Ewa Lisak

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2011 12:58