Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Otrzęsiny 2011 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 grudnia 2011 12:30

O godzinie 11.30 klasy pierwsze zajęły wyznaczone miejsca i rozpoczęła się zabawa którą poprowadziła przewodnicząca Centralnej Rady Uczniowskiej Zespołu Szkół – Barbara Majka.

Z nieocenioną pomocą prowadzącej przyszli jej koleżanki i koledzy, którzy zajęli się oprawą techniczną i muzyczna przygotowanych zabaw: Bernadeta Kipa, Iwona Szybała, Iwona Strzemecka, Angelika Bieszczad, Urszula Gąsior, Urszula Hadław, Anna Rałowska, Agnieszka Kędzior, Kamil Saj, Rafał Jedynak, Krzysztof Gawron, Bartłomiej Posłuszny, Rafał Flaga, Mateusz Grabiec, Adam Jabłoński, Dawid Przetacznik.
Barbara Majka wraz ze swoimi koleżankami i kolegami w przygotowanych wcześniej przebraniach rozpoczęła konkursy i zabawy które miały na celu „przyjęcie do społeczności szkolnej” młodszych kolegów i koleżanek, zintegrowanie ich ze sobą, środowiskiem szkolnym oraz wychowawcą.

W szanownym JURY całej zabawy zasiedli:

• Janina Pupa – wicedyrektor ZS
  • Andrzej Świniuch – wicedyrektor ZS
  • Urszula Hadław – reprezentant  młodzieży szkolnej.

Jury oceniało poszczególne występy uczestników, przyznając punkty za udział i osiągane wyniki w następujących konkurencjach:

1. Prezentacja talentów z poszczególnych klas.
  2. Zabawa „dokarmianie kociaków”, która polegała na jak najszybszym nakarmieniu kisielem swojego partnera z klasy, w celu utrudnienia karmiący miał zawiązane oczy.
  3. Quiz – to kolejna konkurencja w której przedstawiciel z danej klasy odpowiadał na pytania prowadzącej. Każdy miał trzy baloniki, w przypadku błędnej odpowiedzi tracił punkt co miało odzwierciedlenie w przebitym baloniku.
  4. W kolejnym zadaniu reprezentanci klas mieli zareklamować przed jury oraz zebranymi wylosowany wcześniej produkt – oceniana była pomysłowość, sposób przekonywania do zakupu określonego towaru.
  5. Konkurencja „głodomor”, polegała na jak najszybszym zjedzeniu przez uczestnika 4 pączków.
  6. W przedostatniej zabawie uczestnicy rysowali karykaturę lub portret swojego wychowawcy.
  7. Na koniec zadanie zręcznościowe – dmuchanie balonów do momentu aż pęknie oraz wykonanie zadania ukrytego na karteczce  w balonie.

Po wszystkich konkurencjach uczniowie uroczyście złożyli „przysięgę pierwszaków”
i zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Między czasie jury podliczyło wszystkie punkty i wyłoniło klasy które zajęły 3 pierwsze miejsca:

1. 1 a LP – I miejsce
  2. 1 FH – II miejsce
  3. 1 PW – II miejsca

Wszyscy uczestnicy byli dopingowani przez swoich kolegów i koleżanki, za co również zostały przyznane punkty. Nagrodą za I miejsce było zwolnienie z odpytywania
w wybranym dniu, za II miejsc zwolnienie z odpytywania z  wybranych trzech lekcji
a III miejsce – zwolnienie z odpytywania z jednej wybranej lekcji.

Zabawa przebiegła w miłej atmosferze, klasy aktywnie brały udział w konkursach
a wychowawcy mogli poznać ukryte talenty tkwiące w ich wychowankach.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2011 12:49