Dzis jest 23.06.2018, imieniny Albina, Wandy, Zenona
advert 1
advert 2
advert 3
Profilaktyka antyalkoholowa PDF Drukuj Email
niedziela, 12 czerwca 2011 18:03
W tym roku zaproponowaliśmy dwa hasła: "Gdzie się podziało moje dzieciństwo - pijany świat widziany oczami dziecka" oraz "Alkohol to nie przygoda - młodość jest zbyt piękna żeby zatopić ją w kieliszku".  Uczniowie naszej szkoły brali udział w różnych akcjach. Członkowie PCK przygotowali Audycję Profilaktyczną, która była zapowiedzią programu. Odbył się również konkurs na prezentację multimedialną, plakat lub karykaturę.

Po zakończeniu konkursu  na terenie szkoły została zorganizowana wystawa plakatów. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Zespole Szkół Agro - Technicznych. Nasi uczniowie zdobyli trzy I miejsca oraz dwa II miejsca. Podsumowaniem całego programu było spotkanie z członkami Klubu Abstynenta z Ropczyc, które odbyło się 26 maja w naszej szkole. W spotkaniu udział brały trzy klasy: I "a" LP, I TOM, I TMS, II TB oraz przedstawiciele klas: II "b" LP, I TB. Przed spotkaniem zebrani mieli okazję zobaczyć  zwycięskie prezentacje multimedialne.  Klub reprezentowało trzech trzeźwych alkoholików, którzy po raz kolejny zgodzili się opowiedzieć nam swoje historię. Dowiedzieliśmy się jak alkoholizm wpłynął na ich stosunki z rodziną i otoczeniem, a także jak zniszczył ich życie.

Było to dla nas ogromnym przeżyciem, mogliśmy spojrzeć w oczy ludziom, którzy mieli dość siły by pokonać uzależnienie i przede wszystkim dość odwagi żeby o tym opowiedzieć. Takie doświadczenia są bezcenne. W spotkaniu udział brała również Pani psycholog, od której usłyszeliśmy kilka cennych rad, które powinny nam towarzyszyć przez całe życie.

 Karolina Kukla kl. Ia LP
Szkolny Klub PCK
Poprawiony: środa, 15 czerwca 2011 06:55
 

Dzisiaj mamy:


sobota
czerwca 2018
23

Pracownie w ZS

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Zdjęcia z galerii